banner47
r

İYİ Parti İl Başkanı Sarı'dan ittifak açıklaması

"Basit pazarlıklar, bireysel hesaplar, ben yaptım oldu mantığı..."

İYİ Parti İl Başkanı Sarı'dan ittifak açıklaması
banner68
banner108

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, CHP ile Aydın’da yapılacak seçim ittifakına ilişkin, “İttifak müzakereleri kesinleşinceye kadar, adaylarımızı ittifak adayı olarak açıklamayı, ittifak ruhuna uygun bulmuyoruz. Bu süreçte; basit pazarlıklara, bireysel hesaplara, ben yaptım oldu mantığına yer yoktur” dedi.

İYİ Parti tarafından yönetim listesi onaylanan Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, llistesini Aydın Valiliği Dernekler Masasına teslim etti.

Bir basın açıklaması yapan Sarı, “24 Aralık 2018 tarihi itibarı ile asil yedek 96 yönetim kurulu üyesi ve 14 disiplin kurulu üyesi olmak üzere toplam 110 kişilik Aydın İl Teşkilatımız, Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER tarafından onaylanarak görevine başladı. Bugün, yani 27 Aralık 2018 tarihinde İl Teşkilatımızın kuruluş evraklarını Aydın Valiliğimiz Dernekler Masasına teslim ederek, resmi kuruluşunu tamamlamış olduk” dedi.

“BEN YAPTIM OLDU MANTIĞINA YER YOK”

Aydın’daki seçim ittifakı çalışmalarını da değerlendiren Sarı, ilçeler bazında henüz mutabakata varılamadığını ve görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

Ankara’ya gerçekleştirdikleri ziyarette Aydın’la ilgili bir raporu da Genel Merkez’e ilettiklerini bildiren Sarı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu seçim, iki siyasi bloklu bir seçim olacaktır. Bu bloğun bir tarafını oluşturan Millet İttifakı’nın

bileşenleri olarak, bu sürece duygusallıktan uzak, oy potansiyelleri ve seçmen tercihleri paralelinde

çözümler getirmemiz gerektiğine inanıyorum. Moral ve motivasyonunu tam olarak tesis etmiş Millet İttifakı’nın Aydın’da 17+1 belediye başkanlığına ulaşması mümkündür. Bunun için bu süreçte; basit pazarlıklara, bireysel hesaplara, ben yaptım oldu mantığına yer yoktur. Bu kapsamda, genel merkez düzeyinde yapılan müzakerelerin sonucuna göre, yol güzergahımızı belirleyeceğiz. Genel merkezimizin ve Genel Başkanımızın kararı, bizim için nihai karardır. Tabii olarak, süreçte bir taraftan da, gerek belediye başkanlığı gerekse belediye meclis üyeliği aday adaylığı çalışmalarımızda devam etmektedir. Aday adaylığı müracaatları il başkanlığımıza yapılmaktadır. Başvuru süresi Genel Merkezimiz tarafından 31 Aralık’a kadar uzatılmıştı. Aday adaylarımız, partimizin aday adaylarıdır. İlçelerle ilgili ittifak görüşmeleri neticelenip karara bağlandığında ise, aday adaylarımız ittifakın aday adayı olacaklardır. İttifak müzakereleri kesinleşinceye kadar, adaylarımızı ittifak adayı olarak açıklamayı, ittifak ruhuna uygun bulmuyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER