banner47
r

CHP'li Şahin: Alabanda Kavşağı sorununun çözülmesi gerek

CHP Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, daha önce kapatılan Alabanda Kavşağının yeniden faaliyete geçmesini istedi. AK Parti’li Meclis üyeleri ile MHP İlçe Başkanı Kazım Oluç’un bu konuda söz verdiğini hatırlatan Şahin, “AKP Çine İlçe Teşkilatında bir başkan değişikliği oldu yakın zamanda. AKP’li arkadaşlar Çine’nin sorunlarına çözüm arama görevlerini şimdilik askıya alıp bu yüzden beklemede mi kalıyorlar?” diye sordu.

CHP'li Şahin: Alabanda Kavşağı sorununun çözülmesi gerek
banner68
banner108

Tayfun Şahin’in açıklaması şöyle:

“2 Şubat 2021 tarihinde Çine Belediye Meclisi olağan toplantısını yapıyor. AKP’li belediye meclis üyeleri Belediye Başkanının yanıtlaması istemiyle soru önergesi vermişler. Belediye Başkanı konuyla ilgili değerlendirme yaparken, salona misafir olarak gelen MHP Çine İlçe Başkanı Sayın Kazım Oluç, Belediye Başkanından izin alarak toplantıya katılıyor. Başkan, AKP’li meclis üyelerinin verdiği soru önergesine karşılık, Çine’yi ikiye bölen devlet karayolu düzenlemesi sonrasında kapatılan ‘Alabanda kavşağının yeniden açılması için ne yaptıklarını’ soruyor.

2019 yerel seçimlerinin hemen ardından ilk meclis toplantısı yapılıyor. Toplantıda, Alabanda kavşağının yeniden açılması için bütün meclis üyeleri, olayın siyasi tarafına bakmadan kendi yetkili taraflarının yöneticileri ile diyaloğa girip sorunu çözme kararı alıyorlar. AKP’li meclis üyesi arkadaşlar da milletvekilleri Sayın Mustafa Savaş’tan randevu alıp bütün meclis üyeleri ile birlikte Karayolları Genel Müdürlüğüne giderek sorunu çözmek istiyorlar. Belediye Başkanı da o tarihten bu yana, konu açıldıkça AKP’li meclis üyelerine, ilçe trafiğini zora sokan ve esnafımız ile halkımızın sıkıntı çekmesine sebep olan kavşağın tekrar açılması için yılan hikayesine dönen Ankara’dan alınacak randevunun ne zaman olacağını defalarca soruyor. Bunun üzerine sayın Kazım Oluç söz alıp, bu randevuyu kendisinin halledeceğini söylüyor. AKP’li meclis üyesi arkadaşlardan çıt yok.

 Bildiğimiz üzere AKP Çine ilçe teşkilatında bir başkan değişikliği oldu yakın zamanda. Öyle ya AKP’li arkadaşlar Çine’nin sorunlarına çözüm arama görevlerini şimdilik askıya alıp bu yüzden beklemede mi kalıyorlar. Ya da görünen tablodaki gibi hem MHP’nin, hem de AKP’nin de yönetim kurulu başkanlık görevini sayın  Oluç mu yapıyor?

 Alabanda kavşağı acil çözülmesi gereken bir sorundur. Ciddiyetle üstüne gidilmesi, iktidar mensuplarının özenle ve titizlikle ilgilenmesi gereken, yapılabilmesi yetkilerindeki bir konudur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER