banner47

CHP'li Bülbül, Aydın’ın turizmini sordu

"Tanıtılacak mı?"

CHP'li Bülbül, Aydın’ın turizmini sordu
banner68
banner108

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, TBMM Genel Kurulunda Aydın’daki kültür ve turizm mirası alanları ile ilgili konuşma yaptı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a sorular yönelten Bülbül, “Aydın’ın ilçelerindeki kültür miraslarının korunması ve tanıtılması ile ilgili eylem planlarınız var mıdır?” dedi.

Turizmin sadece gelir olarak görülmemesi gerektiğini belirten Bülbül, “Hükümetin bu konuda sürdürülebilir turizm politikası olmadığından, turizm kentlerinin imar planlaması turizme göre değil ranta göre şekillendirilmekte, tarih ve kültür dokusunu ön plana çıkartan yatırımlar yeteri kadar yapılmamaktadır” dedi.

“AYDIN’IN TANITILMASIYLA İLGİLİ EYLEM PLANINIZ VAR MI?”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a sorular yönelten Bülbül, “Aydın’ın Didim, Kuşadası, Karacasu, Sultanhisar, Nazilli, Efeler, Söke ve Germencik ilçelerindeki milattan önceki dönemlerden günümüze kadar gelen kültür miraslarının korunması ve tanıtılması ile ilgili eylem planlarınız var mıdır? 2019 bütçesinden bu ilçelerimize ne kadar pay ayrılmıştır? Bu payın harcama kalemleri nedir?” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 11:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaan edizsoy
Kaan edizsoy - 2 yıl Önce

Aydın’ın turizmini soruyorsunuz ama Aydın’daki belediyecilik CHP neden kendi partinize bu soruyu sormuyorsunuz bu zamana kadar neden sahip çıkmadınız bu güne kadar neden koruyamadınız bu günden sonra bunları yapmadınız birde soruyorsunuz asıl bu milletin size sorması gerekenleri vardır sizin değil. Biz sorsak yanıt veremeyeceğiniz o kadar soru olur ki bence sormak yerine belediyeciliğin ne olduğunu öğrenmeyi tercih edin ve bunun için neler yapabiliriz bunları düşünün sormak yerine!!!

SIRADAKİ HABER