banner47

CHP Aydın’ı kaybediyor… İşte son hazırlanan rapor

AK Parti-MHP ittifakı olursa...

CHP Aydın’ı kaybediyor… İşte son hazırlanan rapor
banner68

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin hazırlattığı son raporda, Aydın için çok önemli bir tespit yer aldı. Buna göre, AK Parti ile MHP’nin ittifak yapması halinde CHP’nin kaybedeceği iki Büyükşehir Belediyesi’nden biri Aydın.

24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’nin adayı olan Muharrem İnce, Mart 2019'da yapılması planlanan yerel seçimlere ilişkin bir rapor hazırlattı. '24 Haziran sonuçlarına göre CHP’li belediyeleri neler bekliyor?' başlıklı raporda, partinin iki büyükşehiri kaybedebileceği analizine yer verildi.

Seçim analisti ve istatistik uzmanı Filiz Aydın Koç’un hazırladığı 14 sayfalık rapora göre, AK Parti-MHP ittifakı ile CHP’nin elindeki büyükşehir belediyesini ikiye düşürme ihtimali var.

'15 BÜYÜKŞEHİRDE OY KAYBI VAR’

Rapora göre, CHP 24 Haziran'da, 30 Mart 2014’teki seçimlere göre, 30 büyükşehir belediyesinin 15'inde oy artışı sağlamışken, 15'inde oy düşüşü yaşamıştır.

CHP'nin elinde 6 büyükşehir belediyesi bulunduğu, bunların Aydın, Eskişehir, Hatay, İzmir, Muğla ve Tekirdağ olduğu hatırlatıldı. 24 Haziran seçim sonuçlarına göre, Eskişehir ve Hatay'ı AK Parti’nin kazanacağı vurgulandı.

CHP AYDIN’I KAYBEDİYOR

Raporda, 24 Haziran sonuçları AK Parti+MHP ittifakı olarak değerlendirildiğinde de CHP'nin elindeki 6 büyükşehrin 2'sini daha kaybedeceği, bunların Aydın ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyeleri olduğu ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139