banner47
r

Çerçioğlu 'tanıtım' dedi, 'yatırım' diyemedi

Geri adım atmak zorunda kaldı

Çerçioğlu 'tanıtım' dedi, 'yatırım' diyemedi
banner68
banner108

Bafa Gölü Tabiat Parkı’na yapılan turizm yatırımlarını sahiplenmeye çalışan ancak başarılı olamayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, bu kez ‘yatırım’ yerine ‘tanıtım’ demek zorunda kaldı. Çerçioğlu, “Belediye başkanlarının bir görevi de seçildiği kentin tanıtımını yapmaktır. Amaç Aydın’ın tanıtımıysa, hepsini tanıtmayı hedefliyoruz” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ‘Bafa Gölü Tabiat Parkı’na turistik yatırım yaptık’ söyleminden vazgeçti.

Daha önce Bafa Gölü’nden fotoğraflar paylaşıp turistik yatırımlar yaptıklarını iddia edem Çerçioğlu, bu kez ‘yatırım’ yerine ‘tanıtım’ demeyi tercih etti.

Bafa Gölü polemiği ile ilgili bir kez daha açıklama yapan Çerçioğlu, amaçlarının Aydın’ın dünyanın her yerinde tanınırlığını artırmak olduğunu ifade etti. Çerçioğlu, “Belediye başkanlarının bir görevi de seçildiği kentin tanıtımını yapmaktır. Hem yabancı turistlere, hem de yerli turistlere. Bizim Serçin’e ciddi yatırımlarımız var. Elbette iktidarın da yatırımı olmuştur. Ondan önceki iktidarların da yatırımı olmuştur. Biz Kuşadası, Arapapıştı, Didim’inde tanıtımını yapıyoruz. Turizm açısından tanıtımı gerçekten önemsiyorum. Aydın’da 23 tane ören yeri var. Bunların tanıtımını Turizm Bakanlığı da yapıyor, bizler de yapıyoruz. Takdir edersiniz ki bu tanıttığımız ören yerleri çok önceden yapılmış yerler. Yani bunları tanıtmayalım mı biz, bu zihniyetle hareket edersek. Çok acemice yapılmış bir açıklama, ben onun acemiliğine veriyorum. Biz kimin hizmet ettiğine bakmayız. Bunu iktidar yapmış, büyükşehir belediyesi yapmış, ilçe belediyesi yapmış. Veya onlardan önceki iktidarlar yapmış. Amaç Aydın’ın tanıtımıysa, hepsini tanıtmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER