banner47
r

"Çerçioğlu akıl tutulması yaşıyor"

AK Parti'li Yavuz Çerçioğlu'na sert çıktı!

"Çerçioğlu akıl tutulması yaşıyor"
banner68
banner108

Aydın sınırları içerisindeki Bafa Gölü’nde yapılan turistik yatırımları sanki kendi planlamış gibi sunan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na, AK Parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Metin Yavuz’dan da yanıt geldi. Yavuz, “Özlem Çerçioğlu adeta akıl tutulması yaşamaktadır” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Bafa Gölü Tabiat Parkı’na yapılan yatırımları bizzat kendi projesiymiş gibi sunan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yanıt verdi.

Yavuz, “Antik Dönemde Ege Denizi’nin bir körfeziyken, Büyük Menderes Nehri’nin taşıdığı alivyonlarla denizle bağlantısı kesilip, göl şekline dönüşen, zengin doğal ve kültürel kaynak değerleri nedeniyle Bakanlar Kurulu Kararı ile Tabiat Parkı olarak ilan edilen Bafa Gölü ziyaretçilerinin yer aldığı bazı resimleri kullanarak, kendi projesiymiş gibi algı yaratmaya çalışan, bu algı operasyonunda devletimizin yatırım rolünü çalan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu adeta akıl tutulması yaşamaktadır” dedi.

3 AĞUSTOS’TA İNCELEDİK


Bafa Gölü’ne gelen yerli ve yabancı turistlerin daha rahat gözlem yapabilmeleri için Tarım ve Orman Bakanlığının yatırımlarıyla Kuş Seyir Terasları yapıldığını ve hatırlatan Yavuz, “Seyir terasları ve yürüyüş yollarının son durumlarını görmek için 3 Ağustos’ta Doğal Koruma ve Milli Parklar Aydın Şube Müdürü Özcan Mersin ve beraberimizdeki heyet ile çalışmaları yerinde incelemiştik. Ulusal ve yerel medya da bu inceleme çalışmalarımız yer almıştı ve arşivlerdeki yerini hala korumaktadır” ifadelerini kullandı.

SON ÇIRPINIŞLARI

Buna rağmen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun devletin yatırımını sahiplenmeye çalıştığını vurgulayan Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Devletin yatırımlarını, kendi projesiymiş gibi algı yaratmaya çalışması yaklaşan yerel seçimler öncesinde rol çalıp gündemde kalma çabasından başka bir şey değildir. Fakat bilmelidir ki bu tip çıkışlar ile sadece gülünç duruma düşmektedir. Özlem hanım da farkında, önümüzdeki yerel seçimler de artık kendisinin bir daha belediye başkanı olma şansı kalmamıştır. Bu artık onun son çırpınışlarıdır. Ama ne yaparsa yapsın. Mart 2019 yerel seçimleri sonrasında ilçelerde olduğu gibi Büyükşehir Belediyesi de AK Parti’li belediyeler kervanına katılacak ve Aydın tüm ilçeleriyle birlikte yeni bir başlangıç yaparak, Allah’ın izni ile her geçen gün tarımdan ve sanayiden turizme kadar tüm alanlarda daha çok gelişecek, daha çok kalkınacaktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER