banner47

Burak Pehlivan CHP’ye yüklendi

“İftiradan başka bir şey değil”

Burak Pehlivan CHP’ye yüklendi
banner68
banner90

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, dün Ankara’nın Çubuk ilçesinde düzenlenen Şehit Yener Kırıkçı’nın cenaze töreni sırasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yönelik gerçekleştirilen saldırı dolayısıyla bir açıklama yaptı .

Pehlivan yaptığı açıklamada;

“Türk Milliyetçileri her şeyin farkındadır. Türk Milletimizin bekası için, aziz vatanımızın bütünlüğü için şehit verdiğimiz kahramanlarımızı rahmetle tekrar yad ediyorum. Büyük Türk milleti, kalleş teröre kurban verdiği kahraman şehitlerinin acısını en derinlerde yaşarken Ankara Çubuklu şehidimiz Yener Kırıkçı’nın cenazesinde meydana gelen olaylara doğru açıdan bakmak çok önemlidir. Bakmadan gördüğünü söyleyenlerin, dinlemeden anladığını iddia edenlerin konuştuğu her söz kendi zihinlerindeki kuruntu yahut ortalığı karıştırmak için bilinçli ürettikleri iftiradan başka bir şey değildir” dedi.

Pehlivan, “Bizim halimiz nicedir diye aynaya bakmak yerine, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin ‘Bu olaydan memnuniyet duymak mümkün değil’ açıklamasını yok sayıp saldırmak CHP zihniyetinin ve eşrafının sağlıklı bir ruh halinin olmadığını göstermektedir. Sayın Genel Başkanımızın sözlerinin arkasındayız ve kendisi gibi düşünmekteyiz. Siyasilerin görevi bilinçli ve tedbirli davranmaktır” dedi.

“23 Nisan 1920 de TBMM kuran iradenin baş kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü sürekli partileri adına istismar etmekten geri durmayan CHP yetkilileri ; YPG’yi terör örgütü olarak görmediği ifadeleri, PKK’nın siyasi görünümü HDP ile yapılan seçim ortaklığı, İstanbul adaylarının Demirtaş’a dair övücü sözleri gibi somut pek çok durumun hafızalarda canlı olduğu böyle bir dönemde PKK’ya yönelik nefretin en yoğun olduğu şehit cenazesinde gerçekleşecek bir ziyaretin alabileceği tepkileri düşünmek durumunda olmaları gerekmekteydi” şeklinde devam eden Burak Pehlivan “CHP’li yöneticilerin ve partililerin ayrı yeten onlara bağlı basın organlarının tutup da tüm gerçekleri göz ardı ederek MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli’yi suçlamalarını anlamak mümkün değildir“ dedi.

banner81
YORUM EKLE
YORUMLAR
Burhan bozkurt
Burhan bozkurt - 1 yıl Önce

Ypg eski lideri salih müslimi kırmızi halilarla karşılayanlara da aynı duyarlılığı göstermenizi isterdim.

banner80
SIRADAKİ HABER