banner47
r

Aydınlı Ülkücüler Çakıroğlu'nu andı

Aydın Ülkü Ocakları, Ege üniversitesi kampüsünde çıkan olaylarda hayatını kaybeden ülkücü şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ölümünün 6. yılında lokma hayrı yaptı.

Aydınlı Ülkücüler Çakıroğlu'nu andı
banner68
banner108

Ege Üniversitesi’nde 6 yıl önce çıkan kavgada hayatını kaybeden Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi Sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu için lokma hayrı yapıldı. Aydın İstasyon Meydanı Ramazan Paşa Camii önünde yapılan hayra çok sayıda ülkücü ve vatandaş katıldı. Ayrıca Çakıroğlu'na ait resim sergisi de vatandaşlar tarafından ziyaret edildi. Hayra, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, MHP'li yöneticiler, Aydın Ülkü Ocakları Başkanı Tayfun Şan ve çok sayıda ülkücü katıldı. 

Aydın Ülkü Ocakları Başkanı Tayfun Şan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Ruhi KILIÇKIRAN'dan başlayan Ülkücü Şehitler kervanımızın son Şehidi Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU 'da bu mübarek kervana katılmıştır. Ülkücü Şehitlerimiz gül bahçesine girer gibi gözünü kırpmadan kara toprağa girmişlerdir. Arkalarında eli kınalı Nişanlılarını, hiç göremediği bebeklerini, gözünden yaş eksilmeyecek, dertli ana ve babalarını bırakmışlardır. Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU yiğidimizde Ülkü Ocaklarına kutlu miras ve büyük bir sorumluluk bırakmıştır.
Şanlı Mazimizde olduğu gibi ÜLKÜ OCAKLARI'na mensup gençlerimiz  canları pahasına Üniversitelerde bölücü örgüte fırsat vermemek, üniversitelerin eğitimin yuvası olması için olağan üstü bir mücadele sergilemişlerdir. 
Dün olduğu gibi bugünde Boğaziçi eylemlerinde üniversiteler karıştırılmaya çalışılmaktadır.
Biz Ülkü Ocaklılar var oldukça, Allah’ın izniyle Türkiye Cumhuriyetini bölemeyecekler, Üniversitelerimizi karıştıramayacaklar.
Buna fırsat vermeyeceğiz. 
Bugün dualarla andığımız Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU başta olmak üzere, Türk Devletinin ve Türk Milletinin huzuru ve bekası uğruna bu güne kadar verdiğimiz Şehitlerimize, Allah’tan rahmet diliyor, Dualarla anıyorum. Aziz Ruhları Şad, Mekanları Cennet olsun".

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2021, 20:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER