banner47

Aydınlı iş adamından döviz yorumu

Örnek olacak açıklamalar

banner90

AYDINLI İŞ ADAMINDAN DÖVİZ YORUMU!
Aydınlı iş adamı Yalçın Pekgüzel, sosyal medyada paylaştığı video ile döviz kurlarında gerçekleştirilen dalgalanmalarla Türkiye’ye yapılmak istenen ekonomik darbeyi değerlendirdi. Açıklamalarıyla takdir toplayan Pekgüzel, “Geçmişte de krizler oldu. Ama Türkiye ilk defa milli bir duruş gösterdi” dedi. 

Dünya devi Sur Çelik Kapı’nın sahibi, Aydınlı İş Adamı Yalçın Pekgüzel, sosyal medyadan bir video paylaştı. Videoda, Türkiye’ye yapılmak istenen ekonomik darbeyi değerlendiren Pekgüzel, açıklamalarıyla takdir topladı. Video, kısa sürede bin kişi tarafından izlenme aldı. 

SANAYİCİLERE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR”
Açıklamasında, birlik ve beraberlik mesajı veren Pekgüzel, “Aydınlı bir sanayici olarak Türkiye’nin son dönemlerindeki, özellikle Amerika’nın tetiklediği dolar ve euro’daki mali dalgalardan herkes gibi bizde etkilenmekteyiz. Bu tabi Türkiye’de ilk defa olan bir şey değil. Geçmişte de krizler oldu. Ama Türkiye ilk defa milli bir duruş gösterdi. Meclisteki bütün partiler ve vatandaşlar bu durumu kavradılar. Türkiye’nin üzerine oynanan oyunları da hissetiler. Bu konuda da vatandaşlarımız tabiî ki gerekli duruşlarını gösterdiler. Ben özellikle bir sanayici olarak ülkemize çok güveniyorum. Türkiye’me çok güveniyorum. Türkiye’min insanlarının azmine, mücadele ruhuna çok inanıyorum. Gönlüm ve ruhum şunu istiyor; uluslararası rekabet yapabilecek teknolojilere daha çok yatırım yapalım. İhracattaki ortalamamız 1,5 Dolar’dan 15-20 Dolara, gelişmiş ülke seviyelerine gelmesini çok arzu ediyorum. Sanayicilere özellikle bu anlamda çok iş düştüğüne inanıyorum” dedi. 


“DEVLETİN YANINDA OLMALIYIZ”
Pekgüzel, açıklamasına şöyle devam etti:
“Türkiye artık ara mamul alıp, üstüne montajı koyup, çok az bir katma değer üretiminden çıkıp her şeyini kendi üreten bir ülke olmalıdır. Enerjide dışa bağımlı olabiliriz. Fakat diğer konularda bugün Çin ve Japon yıllarca dünyadan malı getirip, üstüne katma değer katıp işe başladı. Biz onlardan lojistik olarak daha fazla fırsatlara sahip olduğumuza inanıyorum. Ve bu anlamda çok çalışmamız gerektiğine inanıyorum. Çok çalışmak, çok çalışmak gerektiğine inanıyorum. Ve başka Türkiye yok arkadaşlar. Hep beraber bir yere yumruğumuzu vurup, bu işi gelecekte ülkemizin, milletimizin, devletimizin ve hükümetlerimizin yanında olmamız gerektiğine inanıyorum. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 10:25
banner81
YORUM EKLE
YORUMLAR
Pak Mega Place (www.pakmegaplace.com)
Pak Mega Place (www.pakmegaplace.com) - 1 yıl Önce

iyi yazı

banner80
SIRADAKİ HABER