banner47

Aydın siyasetinde flaş gelişme

Aday oluyor!

Aydın siyasetinde flaş gelişme
banner68

İl Başkanlığından alınmasının ardından İYİ Parti’den istifa eden Betül Akçanal, Demokrat Parti’ye geçerek Efeler Belediye Başkanı Mesut Özkacan’ın yeni dönemdeki ekibinde yer alacağını açıkladı. Akçanal, “Sağ olsun, beni layık görmüş. Ben de seçim sürecinde ve sonrasında elimden gelen tüm desteği vereceğim” dedi.

İYİ Parti Aydın Eski İl Başkanı Dr. Betül Akçanal, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’ın daveti üzerine, DP’den Efeler Belediye Meclisi’ne aday olacağını söyledi.

Yeni Kıroba’dan Kıvanç Uğur’un haberine göre Akçanal, “Mesut Bey, daha önceden de tanıdığım, kişilik olarak çok sevdiğim, hem ağabeyim, hem komşum hem de aile dostumuzdur. Ben belediye başkanı olarak da şimdiye kadarki çalışmalarını çok beğeniyorum. Çok rahatlıkla kapısını çalabildiğimiz, konuşabildiğimiz, fikirlerimizi iletebildiğimiz bir insan. Halkın fikirlerine değer veren bir insan kendisi. Çok da mütevazıdır. Ona destek olmak istedim” ifadelerini kullandı.

Meclis üyeliği teklifinin Başkan Özakcan’dan geldiğini kaydeden Akçanal, “Sağ olsun, beni layık görmüş. Ben de seçim sürecinde ve sonrasında elimden gelen tüm desteği vereceğim” diye konuştu.

14 Eylül’de İYİ Parti Aydın İl Başkanı olan Akçanal, 8 Aralık’ta Genel Merkez tarafından görevden alınmıştı. İYİ Parti Genel Merkezi’nin bu kararına tepki gösteren Akçanal, 17 Aralık’ta, yönetiminde yer alan 4 isimle birlikte partiden istifa etmişti. Akçanal, 24 Haziran seçimlerinde İYİ Parti’den milletvekili aday adayı da olmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139