banner47

ADÜ'deki o bölüm kapatıldı, AK Parti İl Yöneticisi ateş püskürdü

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Sabuncu, Sağlık Bakanlığı'ndan gelen genelge kapsamında üniversitelerdeki Moleküler Patoloji bölümlerinin kapandığını belirterek duruma tepki gösterdi. Sabuncu, “Bu konu mutlaka Cumhurbaşkanımıza ulaştırılması gereken sinsi bir menfaat tuzağıdır” dedi.

ADÜ'deki o bölüm kapatıldı, AK Parti İl Yöneticisi ateş püskürdü
banner68

Sağlık Bakanlığı'ndan gelen genelge doğrultusunda üniversitelerdeki Moleküler Patoloji bölümlerinin kapatılmasına AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Sabuncu’dan tepki geldi. Bölümün kapatılmasında menfaat çatışmasının etkili olduğunu öne süren Sabuncu,  "Adnan Menderes Üniversitesi Moleküler Pataloji Bölümü kapısına kilit vurulacak hale gelmiştir. Konu sadece ADÜ özelinde değil tüm Türkiye’de söz konusudur. Kanser tanısında, kalıtsal olmayan moleküler çalışmaları tüm Türkiye’deki kanser hastaları için yapan merkezin kapısına kilit vurulacak hale gelmiştir. Kanser tanısı konan kişiler için en hafif ifadeyle büyük bir hayal kırıklığıdır. Tek bir genelge ile (!!!) kazanan taraf genetikçiler oldu. Buna sebep olanları Allah’a havale ediyorum. Bu bölümün önemi, kanser tedavisinde kullanılan ‘akıllı ilaç’. İnsan sağlığını ranta çeviren sistemi menfaat uğruna sabote eden, bunun hesabını gün gelip verecektir" dedi. 

“CUMHURBAŞKANIMIZA ULAŞTIRILMASI GEREKİYOR”

Sabuncu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Konum tıp değil ancak, ülkemizde dönen hileleri anlamak için doktor olmak gerekmiyor. Baştan beri çok yakın takip ettiğim bu konu mutlaka Cumhurbaşkanımıza ulaştırılması gereken sinsi bir menfaat tuzağıdır.”

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2021, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER