Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde bir dizi ziyaret ve toplu açılış töreni gerçekleştirmek üzere Aydın'a gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Aydın ziyaretini değerlendiren AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, “Aydın’ımızda meydanları hınca hınç dolduran hemşerilerimizin oluşturduğu tablo şunu çok net gösteriyor; Aydın 2023’e hazır! Hemşerilerimizden aldığımız enerji ve güçle, 2023’ün Aydın için bir başka güzel olacağına tüm kalbimle inanıyorum. Biz Aydın’a inanıyoruz, güveniyoruz; Aydın bize inanıyor; güveniyor. Aydın inandığı yolda yürümeye devam ediyor.” İfadelerini kullandı.

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın açıklamasının tamamı şöyle;

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın’ımıza gerçekleştirdiği ziyaret bizleri onurlandırmış ve heyecanımıza heyecan katmıştır.

19 yıl önce çıktığımız bu kutlu yürüyüşte bugün artık koşar adımlarla hedefimize ilerliyoruz.

AK Parti, Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihine yüzyılın damgasını vurmuş, ülkemize çağ atlatmış bir partidir. Kuşkusuz AK Parti’nin bu övünç ve başarı kaynağının arkasındaki en önemli güç Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. 19 yıldır omuz omuza, yan yana mukaddes davamız uğruna birlikte yol yürüdüğümüz kıymetli dava arkadaşlarımızla da ne kadar iftihar etsek azdır. Bugün bu başarının var olmasında en büyük etkenlerden biri de kuşkusuz davasına, partisine, liderine sahip çıkan teşkilatımızdır.

Rabbimize, bizlere Aydın’ımıza, hemşerilerimize, aziz milletimize hizmet etme bahtiyarlığını bahşettiği için şükürler olsun. Milletimize, devletimize, ülkemize hizmet etmeyi daha nice yıllar nasip etsin. Her geçen gün yatırımlarımıza, hizmetlerimize yenilerini eklemenin gayreti içerisindeyiz.

Bu kapsamda Aydın’ımızda da nice hizmetleri hayata geçirdik ve yine hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle ilimizde açılışı yapılan yatırımların proje sayısı 117, bu projelerin toplam tutarı ise yaklaşık 1 milyar 353 milyon liradır.

Eğitimden sağlığa, sanayiden enerjiye, tarımdan çevreye, kamusal hizmet binalarının inşası ve yenilenmesi dahilinde bu çok sayıda hizmeti hemşehrilerimize sunmanın memnuniyetini yaşıyoruz.

Ayrıca, Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük üretim tesisi olan Kipaş Kâğıt Sanayi İşletmeleri Fabrikası’nın açılışını gerçekleştirdik. Söke Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete başlayan bu tesis, ilimizin üretim, istihdam ve ihracat kapasitesini artmasını sağlayacak; kâğıt alanında ülkemizin büyük bir ihtiyacını giderecek; cari açığımızın azaltılmasına önemli katkılar sunacaktır. Toplamda yaklaşık 1 milyar dolarlık bir yatırım tutarı olan bu önemli tesisin ilimize, hemşehrilerimize, vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Tabii, her şeyden öte en büyük heyecanımız Aydın’ın yiğit evladı merhum Adnan Menderes’in aziz hatıralarını yaşatacak olan Aydın Adnan Menderes Müzesi’nin açılışına özeldi. Milletimizin vicdanlarında da derin yaralar açan Yassıada rejiminin kalıntılarından kurtulmak; sözde kararlarını yok saymak için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde önemli girişimlerimiz oldu; olmaya da devam ediyor. Bu müze de en önemlilerinden biri. Müzede hem Menderes’e hem de o döneme ait hatıralar yer alıyor. Bu hatıralardan hem o günleri yad etmemize hem de her ziyaretçinin dersler çıkaracağına inanıyorum. Bu vesileyle demokrasi şehidimiz, saygıdeğer hemşehrimiz Sayın Adnan Menderes’i rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Merhum Menderes’in “Çine Çayı'nın kenarında, söğütün altını özlüyorum.” dediği yere, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla kurulan Adnan Menderes Müzesi'nin hayata geçmesinde emeği geçen başta İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Biz Allah’ın izni, milletimizin birliği beraberliği, ferasetiyle her şeyin üstesinden geldik ve geliriz de inşallah. Çünkü AK Parti, hamurunda millet katkısı, mayasında da millete hizmet sevdası olan bir partidir. Partimizin ve milletimizin daima yanında olan hemşehrilerimize, ben tüm kalbimle teşekkür ediyorum.

Aydın programında bizleri yalnız bırakmayan Cumhurbaşkanı Yardımcımıza, Genel Başkanvekilimize, Bakanlarımıza, Genel Başkan Yardımcılarımıza, MKYK üyelerimize, milletvekillerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ilimize yapmış oldukları ziyaret için şükranlarımı sunuyor; bu kutlu karşılamada bütün yüreğini ortaya koyan, Recep Tayyip Erdoğan sevdasını bir başka yaşayan Aydınlı hemşehrilerimize ve emeği geçen tüm teşkilatımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Rabbim, daha nice uzun yıllar Sayın Cumhurbaşkanımızı güzide şehrimizde ağırlamayı bizlere nasip etsin.

Aydın’ımızda meydanları hınca hınç dolduran hemşehrilerimizin oluşturduğu tablo şunu çok net gösteriyor; Aydın 2023’e hazır! Hemşehrilerimizden aldığımız enerji ve güçle, 2023’ün Aydın için bir başka güzel olacağına tüm kalbimle inanıyorum. Biz Aydın’a inanıyoruz, güveniyoruz; Aydın bize inanıyor; güveniyor. Aydın inandığı yolda yürümeye devam ediyor.

Gecesi gündüzü belirsiz, ömrünü Allah rızası için, millet için, vatan sevdası için adamış bir liderle yol yürüyoruz.

Aydın’ımız ve ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz.