Aydın’da geçen yıl eğitim öğretime başlayan özel bir okul bursluluk sınavı düzenledi. Okul kurucusu Engin Polat, sınav öncesinde ‘Şampiyon olan ne isterse yapacağım’ diyerek bir söz verdi. Sınavı 11 yaşındaki 6. sınıf öğrencisi Beren Kahraman, birinclikle kazandı.
Okul kurucusu Engin Polat'a çıkıp sınavdan önce verdiği sözü hatırlatan Beren Karaman, okula büyük bir kümes yapılmasını ve kümese kanatlı türlerinin getirilmesini istedi. Pahalıya patlasa da verdiği sözü yerine getiren okul kurucusu, bir kümes yaptırıp şampiyon öğrencinin istediği kanatlı türlerini de satın alarak okula getirdi. Okulda kanatlıların bakımı için de bir personel istihdam edildi. Beren Karaman da 'kanatlılardan sorumlu bakan' ilan edildi. 
YAZIN BİLE DENETİME GELİYOR 
Okulların kapanmasına rağmen yaz tatilinde zaman zaman okula gelip kümesteki kanatlıları kontrol eden Beren Kahraman, “Şehir merkezinde yaşadığımız için çok sevdiğim kanatlı hayvanlarla ilgilenmiyordum. Okul kurucumuz sınavda şampiyon olana ne isterse yapacağım deyince daha bir hırsla çalıştım. Sınavda şampiyon oldum. Ve Kurucuya çıkıp sözünü hatırlattım. Pahalıya mal olsa da okula güzel bir kümes yaptırıp istediğim kanatlı türlerini aldırdım. Şimdi bir kümesim var ve derslerden arta kalan zamanlarımızda tavuk, ördek ve diğer kanatlı türlerimizle güzel vakit geçiriyoruz” dedi. 
Çocukların doğal ortamda büyüyüp hayvan sevgisini de yaşayabilmeleri için okulu köye kurduklarını belirten Lider Okulları Kurucusu Engin Polat, “Doğal yaşayan, hayvanları seven çocuklar daha mutlu ve başarılı oluyor. Sınav öncesi öğrencilerimize söz vermiştik ama Beren’in böyle bir kümes isteyeceği aklımıza gelmemişti. Beren sayesinde kanatlı seven tüm çocuklarımız mutlu oldu” diye konuştu.