banner47

Koronavirüs tablosu açıklandı!

Koronavirüs vaka ve can kaybı sayısı her gün Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanmaya devam ediyor. Son dönemde hızla yükselen ve 60 bin vaka sayısını aşan koronavirüs vaka sayısı dün yayımlanan son tabloda uzun bir aranın ardından50 bin rakamının altına gerilemişti. Bugün yayımlanan son koronavirüs tablosunda ise dün yaşanan düşüş bugünde devam etti. İşte 24 Nisan tarihinde yayımlanan son koronavirüs tablosu ve vaka ve can kaybı sayısı...

Koronavirüs tablosu açıklandı!
banner68

Koronavirüs vaka ve can kaybı sayısı her gün Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanmaya devam ediyor. Son dönemde vaka sayılarında yaşanan hızlı artışın ardından kısmi kapanma kararları alınmıştı. Bu süreç içerisinde vaka sayıları yükselmeye devam ediyor. Dün ilk defa 50 binin altına geriledi. Vaka sayılarında yaşanan düşüş umut olurken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada İstanbul'da vaka oranında % 20'ye varan düşüş yaşandığını açıkladı. Peki 24 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı mı? Son 24 saat içerisinde kaç yeni test yapıldı?

24 Nisan koronavirüs tablosuna göre 281.183 test yapılırken 40.596 yeni vaka tespit edildi. Bu son dönemdeki en düşük vaka sayısı olurken hasta sayısı 2.905, Vefat sayısı 339 ve son olarak iyileşen hasta sayısı 52.297 olarak açıklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER