banner47

Karacasu’daki okulda o tarihe kadar uzaktan eğitim yapılacak

Karacasu’daki Yaykın ilk ve ortaokulunda koronavirüs vakalarının artış göstermesi nedeniyle 18 Nisan’a kadar eğitimin uzaktan sürdürülmesine karar verildi. 

Karacasu’daki okulda o tarihe kadar uzaktan eğitim yapılacak
banner68
banner108

Karacasu’da olağanüstü toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Yaykın ilk ve ortaokulunda artan vakalar nedeniyle yeni karar aldı. Buna göre, daha önce üç öğretmenin pozitif çıkması ve temaslıların bulunması sebebiyle 11 Nisan’a kadar kapanmasına karar verilen okulun uzaktan eğitime 18 Nisan’a kadar devam etmesine karar verildi. 
Karacasu Kaymakamlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 “03.04.2021 tarihinde Yaykın ilk ve ortaokulunda görev yapan 3 öğretmenin koronavirüs testinin pozitif çıkması ve 9 öğretmenin yakın temaslı sayılıp, karantinaya alınması sebebiyle 11.04.2021 tarihe kadar Yaykın İlk Ve Ortaokulunda öğrencilerin yüz yüze eğitimine ve Destekleme Yetiştirme Kurslarına ara verilmişti. Ardından yakın temaslı olan 9 öğretmenin 8’nin de pozitif çıkması, ayrıca 3 öğrencinin de koronavirüs testinin çıkması nedeniyle 18.04.2021 tarihine kadar Yaykın İlk Ve Ortaokullarımızda öğrencilerin yüz yüze eğitimine ve Destekleme Yetiştirme Kurslarına ara verilmesine, okulda eğitimin uzaktan eğitimle sürdürülmesine oy birliğiyle karar verilmiştir.”

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER