banner47
r

Efeler’in bir mahallesi karantinaya alındı

Efeler’de Aşağıkayacık Mahallesi, Kavakalanı ile Zeytinönü mevkii arasında kalan yerleşim bölgesi ikinci bir karara kadar karantinaya alındı.

Efeler’in bir mahallesi karantinaya alındı
banner68
banner108

Efeler Kaymakamlığı, ilçede devam eden koronavirüs vakaları nedeniyle yeni bir karar açıkladı. Kaymakamlık, Aydın'da bir mahallenin belirli bir kısmının karantinaya alındığını duyurdu. Efeler Kaymakamı Cemal Şahin'in imzasıyla duyurulan kararda; Efeler ilçesi Aşağıkayacık Mahallesi, Kavakalanı ile Zeytinönü mevkii arasında kalan yerleşim bölgesinin ikinci bir karara kadar karantinaya alınması kararlaştırıldı.

Karar kapsamında, karantinaya alınan mevkiiye yalnızca süt toplama araçlarının giriş çıkışlarına izin verilecek. Öte yandan, karantina bölgesinde kalan vatandaşların tarım ve hayvancılık faaliyetlerini yürütmesine izin verilecek.

Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riskin yönetilmesi, sosyal izolasyonun temini, fiziki mesafenin korunması ve hastalığın yayılım hızının kontrol altına alınması öncelikli hedef olup; bu hedef çerçevesinde İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 27. Maddesine istinaden gerektiğinde yerel bazda ilave tedbirler almaya yetkilidir.

Bu doğrultuda ilçemiz Aşağıkayacık Mahallesinde son zamanlarda Covid-19 vakaları ile temaslı sayılarındaki artış nedeniyle 11.02.2021 tarih ve saat 23:59 itibarı ile Aşağıkayacık Mahallesi, Kavakalanı ile Zeytinönü mevkii arasında kalan yerleşim bölgesine giriş ve çıkışların ikinci bir karara kadar yasaklanarak bölgenin karantinaya alınmasına,

Pandemi kurallarına uyulması şartı ile; Karantina bölgesinde kalan ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşların mağdur olmaması için süt toplama araçlarına karantina bölgesine giriş ve çıkış izni verilmesine,

Karantina bölgesinde kalan vatandaşların tarım ve hayvancılık faaliyetlerine devam etmesine oy birliği ile karar verilmiştir."

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2021, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER