banner47
r

Çetinbaş: Kurum amirleri ilk dereceden sorumludur

Efeler’de hizmet veren Güzelhisar Vergi Dairesi’nde görevli birçok personelin koronavirüse yakalanması ile ilgili açıklama yapan Büro Memur-Sen Aydın Şube Başkanı Kaan Çetinbaş, “Başvuru ve uyarılarımızı dikkate almayan kurum amirleri bu süreçlerle karşılaşılmasının maalesef ilk dereceden sorumlusudur” dedi. 

Çetinbaş: Kurum amirleri ilk dereceden sorumludur
banner68
banner108

Efeler’de hizmet veren Güzelhisar Vergi Dairesi çalışanlarında koronavirüs olduğu tespit edildi. Dairede, çalışanlar evlerine gönderilirken sadece bir personel işlemlerin devam etmesi için görevli olarak bırakıldı.
Salgının devam etmesine rağmen dönüşümlü/esnek çalışmanın tam anlamıyla uygulanmadığını ve bu nedenle çalışanların risk altına olduğunu söyleyen Büro Memur-Sen Aydın Şube Başkanı Kaan Çetinbaş, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. 
Bu durumdan kurum amirlerinin birinci dereceden sorumlu olduğunu ifade eden Çetinbaş, açıklamasında şöyle dedi:
“Bilindiği üzere koronavirüs salgını hız kesmeden sürmekte, bununla birlikte çeşitli mutasyon türleri de ülkemizde ve ilimizde görülmeye devam etmektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetimizin salgın ile mücadelede gösterdiği kesin tavır, ne yazık ki yerel yöneticilerde tam manasıyla karşılık bulamamış, dönüşümlü ve esnek çalışma Cumhurbaşkanlığı genelgesine rağmen tam manada uygulanamamaktadır. Bunun sonuçları elbette ki olacaktır. 
Bugün Güzelhisar Vergi Dairesi’nin yoğun vaka artışı nedeniyle kapatılması da bu sonuçların başında gelmektedir. Sendikamızın en son 15.02.2021 tarihinde yaptığı başvuru ve uyarıyı dikkate almayan kurum amirleri, bu süreçlerle karşılaşılmasının maalesef ilk dereceden sorumlusudur. 
Bu konuda yaptığımız tüm girişimlerin sonuçsuz kalması bizi oldukça üzmüştür. Tüm işlemlerin online yapılabildiği bu dönemde, bu kadar büyük bir risk ile karşı karşıyayken dönüşümlü/esnek çalışmanın uygulanmamasını hiç bir sebeple kabul etmediğimizi tekrar hatırlatır, salgından etkilenen tüm çalışanlarımıza acil şifalar dilerim.”

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2021, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER