banner47
r

Aydın'daki günlük ve haftalık vaka sayısı açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz hafta(20-26 Şubat tarihli) içerisindeki illere göre Koronavirüs vaka sayılarını açıkladı. Açıklanan verilere göre Aydın’da vaka sayıları günde ortalama 56 kişiden 66 kişiye çıktı. Haftalık vaka sayısı ise 394'den 464'e yükseldi.

Aydın'daki günlük ve haftalık vaka sayısı açıklandı
banner68
banner108

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz hafta içerisindeki illere göre Korona virüs vaka sayılarını açıkladı. Açıklanan verilere göre Aydın’da günde ortalama 66 kişi Koronavirüse yakalanırken, bu rakam bir haftada 464’ü buldu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görüldüğü günden bu yana 25 binin üzerinde kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Korona virüs hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bir yandan uygulanan kısıtlamalar bir yandan da başlatılan aşı çalışmaları ile Korona virüs ile mücadele sürerken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illerin Korona virüs vaka sayılarını açıkladı. Bakan Koca, sayıların haftalık düzenli olarak kamuoyuna duyurulacağını belirtti. Açıklanan verilere göre, yaklaşık 1 milyon 119 bin civarı nüfusu bulunan Aydın bir hafta içerisinde her yüz bin kişiden 42,24’ü Koronavirüse yakalandı. Yapılan hesaplamalara göre son 1 hafta içerisinde Aydın’da günde ortalama 66 vaka görülürken, bu rakam bir haftada 464’e ulaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER