Aydın Kulis'in ilgiyle izlenen ve kent gündemine dair önemli konuların ele alındığı canlı yayınlarına İş insanı, Siyasetçi ve Avukat Rıdvan Eşin konuk oldu. Gazeteci Naci Eriş'in sorularını samimiyetle yanıtlayan Eşin, İYİ Parti'ye katılacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Herkesin her partiden milletvekili ya da belediye başkan adayı olabileceğini fakat bunu yaparken çamur atmanın doğru olmadığını dile getiren Eşin, "Herkes her partiden milletvekili ya da belediye başkan adayı olabilir. Bunda bir sorun yok. Hizmet etmek isteyen müracaat eder. Müracaat kapısı kapalı olan bir durum değil fakat bunu iftira atarak, birilerinin sırtına basarak ya da çamur atarak yapmak doğru değil. Vatana millete hizmet edeceğim diyorsun ama rakiplerini egale etmek için  daha dakika 1 gol 1iftira atıyorsun. Senden vatana millete ne hayır gelecek? Zaten ölü doğmuş.

Hayatta kalıcı olmak istiyorsanız birincisi niyeti bozmamak ikincisi de doğru bildiğinden şaşmamak gerek.  Yanlış içerisinde olan hangi arkadaşımız olursa olsun Rabbim inşallah ona da doğru yola dönmeyi nasip eder" dedi.

"MİLLETVEKİLLİĞİ MAAŞI OLMAMALI"

Gelecek dönemde milletvekili adayı olup olmayacağı yönündeki soruya cevap veren Eşin,  dikkat çeken de  bir tavsiyede bulundu.

Eşin, "Milletvekili adayıyım ya da aday olacağım deme lüksüm yok. Bir partinin genel başkanı ya da üst düzey yöneticisi değilim. Karar mekanizması sizin dışınızdaki insanlar. Üç tane çocuk sınava girer biri 60 diğeri 80 öbürü de 100 alır.

60 alan çocuğun babası güçlü olabilir ve bu nedenle 80 alan çocuğu geçebilir ama 60 alan öğrenciyi 100 alan öğrencinin önüne geçirmeye çalışırsanız bu göze batar. Ben siyasetin vatana millete hayırlı işler yapacak bunun için dertlenen kişiler tarafından yapılması gerektiğine inanıyorum. Milletvekilliği maaşı bile olmamalı. Sosyal hakları olmamalı. Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması taraftarıyım. Bu iş gönül işi olmalı. Yapan kişi kendi menfaatleri için bir basamak olarak görmemeli" diye konuştu.

"GÜLŞEN'İN TUTUKLANMASI YANLIŞ"

Şarkıcı Gülşen'in Nisan ayında konserinde imam hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle tutuklanması ve ardında da ev hapsi şartıyla tahliye edilmesine yönelik yorumda bulunan Eşin, "Ülkemizde 5 yıla kadar cezası olan suçlarda tutuklama kararı verilmiyor. Gülşen'in işlediği suçun cezası da 5 yılın altında olduğu hakimin kararı yanlıştı. Hukukçu gözüyle baktığımızda durum böyle. Diğer taraftan da sen imam hatipli değilsin ama bu sana imam hatipliye hakaret etme şansı vermez. Memleketimizde adaleti sağlayacaksak yanlışa yanlış diyebilmeliyiz. Tutuklama kararı yanlış ama Gülşen'in yaptığı da doğru değil. İki yanlış bir doğru etmiyor" şeklinde konuştu.

EŞİN-4