Aydın Kulis'in ilgiyle izlenen canlı yayın programına konuk olan İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, gazeteci Naci Eriş'in sorularını samimiyetle yanıtladı.

Burada açıklamalarda bulunan Taner, İYİ Parti Didim İlçe Başkanı Vefa Berk Tezsezener hakkında ortaya atılan 'bankamatik memuru' iddialarını yalanladı. Taner,  "Vefa arkadaşımız Didim'de büyük bir turizm acentasının genel müdür yardımcılığını yapmaktaydı. İlçe başkanlığı devam ederken o firmanın belediye ile ilişkisi oldu. Bu ilişkiden dolayı sıkıntı yaşadı. Belediye tarafından şirkete iltimas geçildiği söylentileri üzerine ilçe başkanımız şirketten ayrıldı. Ayrılığından sonra Didim Belediyesi'nin aynı faaliyetleri gösteren şirketinde aynı statüde çalışmaya başladı. İYİ Parti'de bankamatik memuru yok ama olanları biliyoruz. Basın mensubu arkadaşlar var belediyelerde kadrolu gözüken. Bazı siyasi partilerin il ve ilçe yöneticileri de Aydın'da çeşitli belediyelerde kadrolu gözüküyor. Bunları daha sonra açıklayacağız" dedi.

"100 MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYIMIZ OLUR"

Gelecek yıl düzenlenmesi planlanan genel seçimlerle ilgili iddialı açıklamada bulunan Taner, İYİ Parti'nin Aydın'da 8 bin 800 üyesinin bulunduğunu kısa sürede 10 bin üyeye ulaşacaklarını söyledi. 2018 yılında gerçekleştirilen genel seçimlerde Aydın'da kendilerine 36 kişinin milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunduğunu açıklayan Taner sözlerini şöyle sürdürdü, "Önümüzdeki genel seçimlerde 100 kişinin milletvekilliği aday adaylığı için bize başvuruda bulunmasını bekliyoruz. İYİ Parti'nin oy oranlarını gördükten sonra bunlar olacak. 100 aday adayımız üçer, dörder kişilik ekip kursalar 400 kişi yapar. Aydın'da aynı anda 600 yerleşim yerinde çalışma yapabilirler."

"KİTLEMİZİN TAMAMINI HAREKETE GEÇİRİR"

Ön seçim konusunda da görüşlerini paylaşan Taner, "Aday seçimini vatandaşların, partililerin görüşünü alarak yaptığımızda o kişiler benim seçtiğim ve desteklediğim aday için çalışıyorum diyerek daha şevkle çalışıyor. Siyasette 10 kişinin çalışması ile 100 kişinin çalışması farklı. Çalışmayı yayabilmek ve kitlemizin tamamını harekete geçirecek bir mekanizma olarak görüyorum ön seçimi ve çok faydalı olacağına inanıyorum" diye konuştu.