banner47
r

Kız arkadaşını öldüren polisin duruşması ertelendi

Efeler’de polis memuru Hatice Büşra Çetinkaya’yı sokak ortasında vurarak öldüren Suat Teke’nin yargılanmasına devam edildi. Aydın 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 2’nci duruşmada Teke, “Polis olarak böyle bir suçtan dolayı burada olmaktan utanıyorum” dedi. 

Kız arkadaşını öldüren polisin duruşması ertelendi
banner68
banner108

(İSMAİL ÖRS) Olay, Efeler’e bağlı Ata Mahallesinde geçen Mart’ta yaşandı. Afyon'da görev yapan polis memuru Hatice Büşra Çetinkaya, izin alarak memleketi Aydın’a geldi. İstanbul'da görev yapan polis memuru Suat Teke de eski kız arkadaşıyla konuşmak için Aydın’a geldi. Ancak ikili arasında tartışma yaşanınca, Suat Teke silahıyla Hatice Büşra Çetinkaya ve annesi Güngör Çetinkaya’ya kurşun yağdırdı. Olayda Hatice Büşra Çetinkaya hayatını kaybederken, annesi Güngör Çetinkaya ağır yaralandı.  
Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında, Aydın 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davanın ikinci duruşması görüldü.
Duruşmaya sanık Suat Teke, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Hatice Büşra Çetinkaya’nın annesi Güngör Çetinkaya, babası Zekeriya Çetinkaya ve avukatları da duruşmada hazır bulundu. 
Yaklaşık 4 saat süren duruşmada sanık Suat Teke savunma yaptı. Hatice Büşra Çetinkaya ile tanışmalarını ve ilişkilerini anlatan Suat Teke, birlikte evlilik planları yaptıklarını anlattı. 
“BURADA OLMAKTAN UTANIYORUM”
Duruşmada savunma yapan Suat Teke, “Polis olarak böyle bir suçtan dolayı burada olmaktan utanıyorum. Yaptığımın hiçbir izahı yok. Hiçbir neden ve gerekçe hiçbir sebep böyle bir şeyin gerekçesi olamaz. Kendimden nefret ediyorum” dedi. 
ANNE ÇETİNKAYA FENALAŞTI 
Saldırıda ağır yaralanan Hatice Büşra Çetinkaya’nın annesi Güngör Çetinkaya, duruşma esnasında fenalaştı. Yakınlarının yardımı ile salondan çıkartılan anne Çetinkaya, yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.
Sanık Suat Teke’nin savunmasının alınmasının ardından duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 23:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER