banner47

Hiç kullanmadığı kredi kartından 700 TL para çekilmiş

Aydın'ın İncirliova ilçesinde yaşayan Osman Akarsu (61), bir banka adına iş yerine gelen kredi kartı satış temsilcileri aracılığıyla kredi kartı sahibi oldu. Akarsu'nun  hiç kullanmadığı kredi kartından 700 TL para çekildi.  Mağdur Akarsu, "Kartın ambalajını bile açmadım. Bankadan şikayetçiyim" dedi.

Hiç kullanmadığı kredi kartından 700 TL para çekilmiş
banner68

(İSMAİL ÖRS) İncirliova'da  yaşayan aperatif salonu işletmecisi   61 yaşındaki Osman Akarsu'nun iş yerine yaklaşık bir yıl  önce bir banka adına çalışan kredi kartı satış temsilcileri geldi. Akarsu'dan kendilerine yardımcı olmasını isteyen temsilciler, yaşlı adama 'kredi kartını kullanmadan ve hiçbir ücret ödemeden kredi kartını iptal edebileceğini' söyledi. Akarsu, yardımcı olmak için teklifi kabul etti. Kredi kartı işlemleri tamamlanan Akarsu'nun adresine  kredi kartı gelmesine rağmen yaşlı adam kartı hiç kullanmadı. Osman Akarsu, geçtiğimiz Ocak ayında  bankadan cep telefonuna gelen 700 TL borç mesajı ile şok yaşadı.  Bankaya giden ve yaşadığı durumu anlatan  Akarsu, bankadan aldığı yanıtla ikinci şoku yaşadı. Banka, Akarsu'ya Ocak ayında banka içerisinden  kendi adına 700 TL para çekildiğini ve ödemesi gerektiğini söyledi. Bankaya itirazda bulunan Akarsu'nun bu talebi ilk etapta kabul olmasına rağmen daha daha sonra reddedildi. Banka, yaşlı adamdan 700 TL'nin ilk taksidini aldı. İyilik yapmaya çalışırken dolandırıldığını söyleyen mağdur Akarsu, banka hakkında suç duyurusunda bulundu.

"İYİLİK YAPMAK İSTEDİM DOLANDIRILDIM"

Yaşadığı mağduriyeti anlatan Akarsu,  "Ben iş yerime gelen genç kızlara yardımcı olmak istedim. Biz bu işten ekmek yiyoruz. Prim alıyoruz dediler.  Benim hiç para ödemeyeceğimi söylediler. Kredi kartı geldiğinde ambalajını açmadım. Elimi dahi sürmedim. Şimdi benden 700 TL para istiyorlar. Bankadan şikayetçiyim" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2021, 21:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 5 ay Önce

Niye iptal ettirmedin amca madem öyle durduk yere nasıl işlem olmuş karttan haber de hiç detay yok karttan para nasıl çekilmiş

SIRADAKİ HABER