banner47

Aydın'da iğrenç olay! Çıplak çocuk videosu paylaştı, 6 yıl ceza aldı

Aydın’ın Efeler ilçesinde yaşayan 39 yaşındaki T.H., çocuklara yönelik cinsel içerikli videoları paylaştığı gerekçesiyle 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Aydın'da iğrenç olay! Çıplak çocuk videosu paylaştı, 6 yıl ceza aldı
banner68

(İsmail Örs) - Efeler’de yaşayan 39 yaşındaki T.H., 2019 yılında telefonuna görüntülü konuşma ve mesajlaşma uygulaması indirdi. Uygulamadaki bir sohbet grubuna kaydolan T.H., grupta yaptığı konuşmalarda  çocuklara ait cinsel içerikli videolar ve fotoğraflar paylaştı. T.H., bu görüntü ve fotoğrafları ayrıca facebook hesabından da yayınladı. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı yaptıkları çalışmalar sonucunda görüntüleri tespit etti ve gereğinin yapılması için durumu Aydın İl Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdi. 

Başlatılan soruşturma kapsamında, T.H. hakkında Aydın 5. Asliye Mahkemesi’nde dava açıldı. 

Savunmasında görüntülü konuşma ve mesajlaşma uygulamasını indirdiğini, müstehcen fotoğrafın kendi hesabından paylaşıldığını belirten T.H. ancak paylaşımı kendisinin yapmadığını söyledi. 

Karar duruşması görülen davada, T.H., ‘çocuğa ait görüntüleri basın ve yayın yolu ile yayınlama’ suçundan 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2021, 20:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER