Adnan Menderes Üniversitesi merkez kampüsü içinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan 2 bin 392 kişi kapasiteli kız öğrenci yurdu, bugün itibariyle hizmete açıldı. 
Yurdun hayırlı olmasını dileyen AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, “Yurdumuz 2 bin 392 kişilik olup içerisinde spor ve sosyal tesisleri ile öğrencilerimizin sosyal ve kültürel yaşamlarını destekleyici hizmetler bulunuyor. Sergi alanı, konferans salonu bulunan yurtta ayrıca çalışma atölyesi salonları, mescit, berber, terzi, market olanakları ile öğrencilerimizin yaşamsal ihtiyaçları karşılanacak ve öğrencilerimiz sağlıklı, güvenli ve konforlu ortamlarda çok uygun şartlarda barınma imanı bulacak” dedi. 
“GÖĞSÜMÜZÜ GERE GERE SÖYLÜYORUZ”
Yurtların genel durumu ve kapasiteleriyle ilgili bilgi veren Ömer Özmen, şu ifadeleri kullandı:
“Bilindiği üzere Efeler ilçemizde 2019-2020 eğitim öğretim döneminde 760 kişilik olan erkek öğrenci yurdu 2021 yılında 524 yatak kapasitesi artışı ile bin 284 kişiye ulaşmıştır. Ayrıca üniversite kampüs yerleşkesinde bin 500-2 bin kişilik erkek yurdunun da temeli atılmıştır. Efeler ilçemizde 2021 yılı kız öğrenci yurt kapasitesi de üniversite yerleşkesinde bulunan Güzelhisar Yurt Müdürlüğü’ne bağlı 2 bin 392 kapasiteli D Bloğun hizmete girmesiyle birlikte 4 bin 398 olmuştur.
Üniversite öğrencilerimizin günümüz gereklerine uygun, konforlu ortamlarda, güven ve huzur içerisinde barınmasını sağlıyor, yurtlarımızda öğrencilerimizin sağlıklı ve dengeli beslenmeleri, sosyal, kültürel ve sportif yönden gelişmeleri için gerekli olan her türlü imkânı sunuyoruz. Bu amaçla dünyanın en kapsamlı, kapasitesi en yüksek yurtlarına sahibiz. Belli bir amaçla, kötü algıyla milletimizi kandırmaya çalışanlar çok iyi bilsinler ki her bir öğrencimiz, her bir gencimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin sosyal bir devlet olmasının bilinciyle, devletimizin, hükümetimizin güvencesi altındadır. Bunu göğsümüzü gere gere söylüyoruz.”
“EMEĞİ GEÇENLERE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”
Öğrencilere yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar dileyen Özmen, açıklamasını şöyle noktaladı:
“Bugün itibari ile hizmete girecek olan, temizlik, konfor, çalışma imkânları, güvenlik bakımından her alanda yüksek standartlara sahip 2 bin 392 kişi kapasiteli kız öğrenci yurdumuzun gençlerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyor, emeği geçen herkese, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na, Milletvekillerimize ve destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.”