Aydın’da sınıf öğretmeni olarak görev yapan Yunus Emre Erden ve öğrencisi Yusuf Ege hastanede lösemi tedavisi gören çocuklara moral ziyaretinde bulunarak çeşitli hediyeler verdi.

Gözden kaçırmayın

Başkan Günel belediye başkanları toplantısı için Van’da Başkan Günel belediye başkanları toplantısı için Van’da

Sınıf öğretmeni Yunus Emre Erden, kurucularından olduğu “Yonca Projesi” kapsamında, 4. Sınıf öğrencisi Yusuf Ege ile Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören çocukları ziyaret ederek çeşitli oyuncak ve hediyeler verdi. Öğrencilerine okuma yazmayı sınıfta öğretebileceğini ama en önemlisinin onlara yardımlaşma ve dayanışma duygusunu kazandırmak olduğunu belirten Erden “8 yıldan beri kafamı her yastığa koyduğumda tek bir hedefim ve hayalim vardı. Oda mezun olup o kutsal öğretmenlik vazifesine başladıktan sonra öğrencimle beraber hastanede yatan çocuklara yardım etmekti. Sonunda hayallerime kavuşup bugün öğrencim Yusuf Ege’yle beraber hastanede çocuklara oyuncaklarını dağıtarak hayallerimi gerçekleştirdim. Yusuf Ege için özellikle de benim için ne kadar mutlu, huzurlu ve neşe dolu bir gün olduğunu tarif etmem imkansız. Öğrencilerimize belki 2+2=4 çok kolay bir şekilde öğretebiliriz. Ama yardımlaşmayı, hümanist birer birey olmayı, hoşgörü ve nezaketi öğretmek emin olun çok daha önemlisi.Belki de bugün hayatımda ki en huzurlu uykuya dalacağım. Gerçek bir duygu bu.” İfadelerini kullandı.

Tedavi gören çocuklar için kök hücre bağışı çağrısında bulunan öğretmen Yunus Emre Erden “En büyük hediye sizin damarlarınızda.” dedi