banner47

BBP Nazilli İlçe Teşkilatından AYDEM'e tepki

Büyük Birlik Partisi Nazilli İlçe Başkanı Emin Esen, AYDEM tarafından enerji maliyetlerindeki olağanüstü artış sebep gösterilerek alınan serbest tüketici ikili anlaşmalarının tek taraflı olarak sonlandırılması kararına tepki gösterdi.

BBP Nazilli İlçe Teşkilatından AYDEM'e tepki
banner68

Büyük Birlik Partisi Nazilli İlçe Başkanı Emin Esen, tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Bildiğiniz üzere bölgemizin elektrik dağıtım işlerini AYDEM Şirketi yapmaktadır. Bugünlerde şirketin herkese gönderdiği bir yazı ile vatandaşlarımız adeta cezalandırılmaktadır. Serbest tüketici ikili anlaşmasının tek taraflı olarak sonlandırıldığı ifade ediliyor. Bir kere bu bile başlı başına dava konusudur. On gün içinde satış sözleşmesi yenilenmezse elektriğin kesileceği gibi tehditvari cümleler mevcuttur. Hiç bir borcu olmayan birine ve bir kuruma dahi böylesi bir yazı gönderilmiş olması son derece yanlış ve dava konusu bir davranış olmuştur. BBP Nazilli İlçe Başkanlığı olarak bu hareketten dolayı bu şirketi kınıyoruz. Hiç kimse asil Türk Milletini ve onun resmi kurumlarını böyle tehdit edemez. On gün içinde sözleşme yapmayı dayatmak ve gelmediğinde elektriği kesmek insan haklarına aykırıdır. Borcu olmayan birine bu hiç yapılamaz. Borcu olana bile bu şekilde davranılmasını hoş görmeyiz. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Devletin ihale ile verdiği bir dağıtım işini bu şekilde suistimal etmek ne demektir? Parayı değil hizmeti esas alan bir kurum olun. Nazilli ve Aydın halkını buna reva görenleri hayretle izliyoruz. Su ve elektrik en olmazsa olmaz ihtiyaçtır. Bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz. Aksi takdirde davalar peş peşe açılacak. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2021, 10:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Altan KÖSEM
Altan KÖSEM - 2 ay Önce

Beni ilk önce indirim yapıyoruz diye para aldılar sonra yine vazgeçtiler yine para istiyorlar

Mehmet Bilgen
Mehmet Bilgen - 2 ay Önce

Çok yanlış bir uygulama Yılların abonesini yenileme adı altında ne türlü bir bindirim yüklemeye çalışıyorlar Usulsüzlüğün kılıfa uyduruluşu olarak değerlendiriyorum

SIRADAKİ HABER

banner140

banner139