banner47

Aydın’da 500 milyonluk dolandırıcılık

Türkiye’de gündem olan ve kamuoyunda 'Tosuncuk' olarak bilinen Mehmet Aydın’ın ‘Çiftlikbank’ davasından sonra Aydın’ın Nazilli ilçesinde bir kayıp milyon davası daha ortaya çıktı.

Aydın’da 500 milyonluk dolandırıcılık
banner68
Üniversite eğitimi için Nazilli’ye gelip burada yatırım danışmanlığı bürosu açan bir gencin, daha çok kazandırma vaadi ile ilçede yaklaşık 500 milyon TL toplayıp ortadan kaybolduğu belirtildi. Şikayetler üzerine polis gencin büro olarak kullandığı mekanda arama yapıp içerde bulunan kasaya el koydu.
Edinilen bilgiye göre; ailesi Bursa’da yaşayan A.Y. isimli genç Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde okuyup ilçede ‘yatırım danışmanlığı’ adı altında bir ofis kiraladı.
Yurtdışı bir yatırım danışmanlığı şirketinin temsilcisi olduğunu iddia eden A.Y. daha çok kazanç vaadiyle çeşitli kişilerden para ve döviz toplamaya başladı.
ÖNDE GELEN İSİMLER DE PARA YATIRDI
Nazilli’nin önde gelen isimlerinin de parasını yatırmasıyla güven oluşturan 28 yaşındaki A.Y.’nin kısa sürede değeri 500 milyon TL’ye ulaşan miktarda Türk Lirası ve döviz topladı. Şüphelinin yaklaşık 10 gün önce kayıplara karışması ve telefonlarına cevap vermemesi üzerine dolandırıldıklarını anlayan kişiler polise giderek şikayetçi oldu.
POLİS KASAYA EL KOYDU
Şikayetlerin artması üzerine polis tarafından şüphelinin ofisi açılarak içeride bulunan kasaya el konuldu. Olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüldüğü bildirilirken A.Y.’nin, kendisine para veren kişilere ‘riskli - çok kazançlı, risksiz - az kazançlı’ şeklinde yatırım paketleri sunduğu öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan kaya
hakan kaya - 7 ay Önce

gel de Aziz NESİN'e hak verme ...

SIRADAKİ HABER

banner140

banner139