SAYAR 30 DEV PROJE VAADİNİ HATIRLATTI

Belediyenin 2020 yılı faaliyet raporunu değerlendiren Cumhur İttifakı Grup Sözcüsü Bülent Sayar, belediyenin gelirlerinin düştüğünü ve borcun arttığını vurguladı.

Sayar, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın seçim öncesi vaat ettiği 30 dev projenin gerçekleşmediğini hatırlattı.

ERTÜRK PARKE TAŞI İHALESİNİ SORDU

Gündem maddelerinin oylanmasının ardından söz hakkı isteyen bağımsız meclis üyesi Ali Ertürk, Şubat ayında yapılan parke taşı ihalesinin Kamu İhale Kurumundan iptal edildiğini hatırlatarak soru sormak istedi.

Bu sırada Millet İttifakı üyeleri salonu terk ederken MHP Grubu ile Başkan Özcan arasında sinirler gerildi.

“HADDİNİZİ BİLİN”

Ali Ertürk ve Bülent Sayar’ın sorularına yanıt vermek yerine ortamı geren sözler sarfeden Kürşat Engin Özcan, “Lütfen haddinizi bilin artık. Dinlemeyeceksiniz işte böyle terk eder gidersiniz. Cevabı dinlemeyip terk edip gidiyorsunuz” dedi. Ardından tartışmaya dahil olan MHP’li Hasan Eren, “Senin meclis üyelerin terk edip gitti. Germenize gerek yok ortalığı” diyerek tepki gösterdi.

Eren’e yanıt veren Özcan, “Toplantı bitti dedim. Her yalanınızı dinlemek zorunda değiller. Ne bağırıyorsun ?” diye konuştu.

Taraflar, salondan gerginlik daha da büyümeden ayrıldı.

“2 WİFİ AÇTI, 33 MİLYON BORÇ YAPTI”

Nazilli Belediyesi önünde açıklama yapan Cumhur İttifakı Grup Sözcüsü Bülent Sayar, Kürşat Engin Özcan’ın seçimden sonra belediyenin borç listesini binaya astığını hatırlattı. Sayar 30 projeden neredeyse hiçbirinin gerçekleşmediğini ancak 2 yılda 33 milyon TL daha borçlandıklarını söyledi.

Sayar, şu ifadeleri kullandı:

“Borç listesini veremedi arkadaşlar. Buraya astı ya 101 milyon 987 bin lira diye. Geçen ay sorduk, ‘Belediyenin NazBel’le birlikte ne kadar borcu var’ diye. Borç listesinin toplantıdan önce istedik. Başkan yazıişleri müdürüne emir vermiş, ‘toplantıdan sonra vereceksin’ demiş.

Nazilli Belediyesi’nin 154 milyon borcu var. 2 yılda gelen rakam bu. Seçimden sonra 102 milyonu ası buraya. Şu anda 154 milyon lira borcu var. Bir tane yatırım yok. 30 dev projeden hangisini yaptı? 2 tane wifi istasyonu açtı. 33 milyon borç yaptı. Ondan sonra konuşturmayacağım diyor. Biz burada meclis üyesiyiz. Nazilli Belediyesinin menfaati için her şeyi sormak zorundayız. O da yanıt vermek zorunda. Bu sözleri verirken büyükşehir yasasını bilmiyor muydun?”