Çine Tokmak Kahvesi’nde muhtarlar ve vatandaşlarla buluşan AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, muhtar ve vatandaşların sorunlarını, taleplerini dinledi, çözülmesi için ilgili mercileri arayarak bilgilendirmede bulundu. AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’a, AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir eşlik ederken, ziyarete AK Parti Çine İlçe Başkanı Mithat Burkan Kandemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türk Kızılay Çine Şubesi Başkanı Erden Kaya, AK Parti Çine Gençlik Kolları Başkanı Egemen Yılmaz, Çine Belediye Meclis Üyesi Şakir Deniz, Çine Muhtarlar Derneği Başkanı Halil Kapıkıran da katıldı.

Çine Karanfiller Muhtarı İdris Şen, mahallesinde parke taşı ihtiyacının olduğunu söyledi. Bunun üzerine Savaş, “Bakanlığımız YİKOB’a yüklü bir miktarda ödenek gönderdi. Önümüzdeki günlerde Aydın’daki mahallelerimizin parke taşı ihtiyacını karşılayacağız” dedi. Son bir yılda yem fiyatlarının çok aşırı bir şekilde arttığını söyleyen Kızılgüney Mahalle Muhtarı Nurullah Memiş, “Vekilim yem fiyatlarında ciddi bir artış var. Bu da üreticiyi çok yoruyor. Bununla ilgili devlet olarak bir çalışma yapmanızı bekliyoruz. Ayrıca Türk Telekom’a ait kablomuz çalındı. O yüzden mahallemizde internet sorunu var” diye konuştu.

Savaş, bunun üzerine Türk Telekom’a arayarak sorunun çözüme kavuşturulmasını istedi ve yem ile ilgili konuyu da gerekli mercileri ileteceğini söyledi. Ayrıca muhtarlar Savaş’tan AYDEM ile ilgili yaşadıkları sorunları dile getirdi. Bunun üzere Savaş, telefonla AYDEM Genel Müdürünü arayıp, 2021-2022 yılı programına alınan yatırım çalışmalarının durumunu sordu. Savaş, 2021 yılının sonuna kadar AYDEM’in Çine’ye 18 milyon TL bir yatırım yapacağını söyledi. Savaş’ı, Elderesi, İbrahim Kavağı, Kavşit ve Dutluoluk Mahallelerini ziyaretlerine devam ediyor.