9 milyona yakın dosya icradan düşecek 9 milyona yakın dosya icradan düşecek

İZMİR (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şube Başkanı Bilal Saygılı, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Saygılı, mesajında, bir mübarek Kurban Bayramına daha kavuşmanın heyecanını yaşadıklarını belirtti.

Bayramların, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularının hayata egemen olduğu müstesna zaman dilimleri olduğunu belirten Saygılı, şunları kaydetti:

"Bayramlar bütün insanlığın sevinci olursa anlam kazanır. Gelin hep beraber her bayram olduğu gibi bu Kurban Bayramında da sevinçleri büyütelim. Yalnızlara, kimsesizlere, yoksullara, boynu büküklere ve yaşlılara bayram sevinci götürelim. Kırılan kalpleri, yıkılan gönülleri, bayramın bereketi ve güzellikleriyle mamur edelim. Kardeşliğimize ve bayram sevincimize gölge düşüren dargınlıklara, küskünlüklere ve çekişmelere son verelim. Unutmayalım ki sunduğumuz her bayram hediyesi, bizi Rabbimizin rızasına ulaştıracaktır. Birbirimize sunabileceğimiz en güzel bayram hediyesi ise kalbimizin derinliklerinden gelen selam, içten dualarımız ve tebessüm olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin ve İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını en içten duygularla tebrik ediyorum. Bayramın tüm dünyada insanlığa sağlık getirmesini ve bütün insanlığın barış, huzur ve kurtuluşuna vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum."