Adnan Menderes Demokrasi Müzesi'ndeki Kadıköy Abdülhamit Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Restoranında düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş ile İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Ökdem katıldı.

Dünyadaki son gelişmelerin, gıda üretimine olan önemi artırdığını ifade eden Okumuş, 2023 hedefleri doğrultusunda dijital çağın ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesine destek vermeyi amaçladıklarını kaydetti.

Tüm sektörlerde olduğu gibi tarımda da işini bilen personellerin yetişmesini istediklerini ifade eden Okumuş, "Bilginin en güçlü tarımsal girdi olduğu bilinciyle özellikle gençlerin tarımda daha etkin ve verimli bir şekilde yer alması için ülkemiz topraklarında eğitime entegre olmuş, doğru bilgiyle buluşan ve dünya ile rekabet edebilen birey olmasını sağlamayı hedefliyoruz." dedi.

Okumuş, Söke Zirai Üretim İşletmesi, Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsü ve İncirliova İncir Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünce öğretmenler eşliğinde öğrencilerin de eğitim göreceğini belirtti.

İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Ökdem de tarım meslek lisesinin kazandırılmasıyla kente daha fazla katkı sunulacağını ifade etti.