banner47
r

Koronavirüs nedeniyle işsiz kalan müzisyenler sanatı sokağa taşıdı

Aydın’da koronavirüs salgını nedeniyle işsiz kalan müzisyenler, sokakta sanatlarını icra etmeye başladı. Hem vatandaşlara müzik keyfi yaşatan hem de paralarını kazanmaya çalışan müzisyenlere, vatandaşlardan ilgi büyük. 

Koronavirüs nedeniyle işsiz kalan müzisyenler sanatı sokağa taşıdı
banner68
banner108

Koronavirüs salgınından dolayı mekanların uzun süredir kapalı olması, müzisyenlerin işsiz kalmasına neden oldu. Aydın’da bu dönemde mesleğini yapamayan beş müzisyen, çareyi sanatı sokağa taşımakta buldu. Efeler’in çeşitli mahallelerini dolaşarak evde bulunan vatandaşlara müzik keyfi yaşatan beş sanatçı, hem para kazanmaya hem de dinleyicilerini mutlu etmeye çalışıyor. 
Yer yer neşeli, yer yer duygusal şarkılarla Efeler sokaklarını şenlendiren müzisyenler, özellikle salgın nedeniyle evden çıkamayan yaşlılara keyifli dakikalar yaşatıyor. Sanatçılar, vatandaşların istek parçalarını da seslendirerek kulaklarının pasını siliyor.  
Beş kişilik ekip, bir hafta boyunca bu turlara devam edeceklerini daha sonra Aydın’ın farklı ilçelerini de dolaşmayı planladıklarını söyledi. 
“BİR YILDIR İŞSİZİZ”
Aydınlıların bu durumu ilgiyle karşıladığını söyleyen müzisyenler, “Pandemi döneminde yani yaklaşık bir yıldır işsiziz. Bütün mekanlarımız kapandı. Biz de mecburen sanatımızı sokaklarda icra ediyoruz. Hem insanları mutlu etmeye hem de para kazanmaya çalışıyoruz. Tüm müzisyenler mağdur. Böyle bir yola başvurduk. Tek isteğimiz, bize bu yolda engel olmamaları. Hepimizin ailesi var. Bize destek olan, dinleyen herkese çok teşekkür ediyoruz. Bir hafta daha merkezde müzik yapmaya devam edeceğiz. Daha sonra farklı ilçelere de giderek sanatımızı icra etmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2021, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER