banner47

Başkan Günel: Deve güreşi düzenlemek gibi bir düşüncemiz yok

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, 2. Uluslararası Neopolis Heykel Sempozyumu açılışında yaptığı açıklamada “Kuşadası'nda deve güreşi düzenlemek gibi bir düşüncemiz yok" ifadelerini kullandı. Başkan Günel'in bu çıkışı hayvanseverlerin takdirini topladı.

Başkan Günel: Deve güreşi düzenlemek gibi bir düşüncemiz yok
banner68

Bu yıl ikinci kez gerçekleşen Uluslararası Kuşadası Neopolis Heykel Sempozyumu bir törenle başladı. Tören sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, deve güreşlerine dair önemli açıklamalarda bulundu. Bir basın mensubunun “Deve güreşlerine destek verecek misiniz?” sorusuna, Kuşadası’nın tüm canlıların yaşam hakkına saygı duyduğunu dikkat çekerek cevap veren Başkan Günel "Kuşadası'nda deve güreşi düzenlemek gibi bir düşüncemiz yok" dedi.

“DEVE GÜREŞİ ALANINDA SADECE SANATSAL ÇALIŞMALAR YER OLACAKTIR"

2. Uluslararası Neopolis Heykel Sempozyumu’n gerçekleştirildiği deve güreşleri alanında başka bir gazetecinin daha "Deve güreşi alnında heykel çalışmalarının dışında deve güreşlerine de destek verecek misiniz' şeklindeki sorusuna yanıt veren Başkan Günel "Burası Deve güreşi alanı ancak her ilçede deve güreşi olacak diye bir kural yok. Biz her zaman olduğu gibi can dostlarınızın yanındayız ve onların yaşam hakkına saygı duyarız. Bu nedenle, deve güreşi alanında sadece sanatsal çalışmalar yer olacaktır" ifadelerini kullandı. Başkan Günel’in deve güreşleri konusundaki açıklamaları hayvanseverleri mutlu etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2021, 00:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Okuyan Vatandaş
Okuyan Vatandaş - 4 ay Önce

Bırakın heykel dikmeyi,Ağaç dikin ağaç..Çarçur etmeyin milletin parasını

SIRADAKİ HABER

banner140

banner139