Toplantıda 2023 seçimlerinin Türkiye için taşıdığı öneme dikkat çekilerek birlik ve beraberlik içerisinde vurgusu yapıldı.

CHP Kuşadası İlçe Örgütü Genişletilmiş Kadın Kolları toplantısına CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, Kuşadası İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Taşdelen Dağlı, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ile eşi Duygu Gül Günel ve CHP üyesi kadınlar katıldı.

“KADINLAR OLARAK ZORU BAŞARACAĞIZ”

Toplantının açılışında konuşan Kuşadası İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Taşdelen Dağlı, 2023 genel seçimleri öncesinde yol haritalarını belirlemek üzere bir araya geldiklerini belirterek “Pandemi nedeniyle ara verdiğimiz örgüt toplantılarımızı yeniden gerçekleştirmeye başladığımız için çok mutluyuz” dedi. Kadınların Cumhuriyet Halk Partisi’nin olmazsa olmazları olduğunu ifade eden Ayşegül Taşdelen Dağlı “CHP’li kadınlar olarak bizler kadına yönelik şiddete, kadın cinayetlerine, çocuk gelinlere ve kadınlar üzerindeki her türlü baskıya hayır diyoruz. Çocuklar yatağa aç girmesin, kadınlarımız geleceğe umutla ve güvenle bakabilsinler diyoruz. Bu noktada genel merkezimiz tarafından yaşama geçirilen ‘Yaşam Hak’ projesini çok önemsiyor ve her fırsatta anlatıyoruz. Ülke olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz ve buna bağlı olarak da CHP’li kadınlar olarak zorlu bir sürecin başındayız. Net bir biçimde kaygılıyız. Demokrasi, özgürlükler, kadın-erkek eşitliği, çocuklarımız ve geleceğimiz açısından kaygılıyız. Bu noktada CHP’li kadınlara her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç var. Kadınlar olarak her zaman olduğu gibi yine zoru başaracağız ve sandık önümüze konduğunda iktidar olacağız. Buna yürekten inanıyoruz” dedi.

KADIN GÜCÜ VURGUSU

CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, kadınların örgütlenmesinin önemine dikkat çekerek “Önümüzde zorlu bir süreç var. Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak bu süreçte elinizden gelenin fazlasını yapacağımızdan hiç şüphemiz bulunmuyor. Kadınlar giderek güçleniyor. Kadın gücünün ne olduğunu sadece Aydın’a değil, tüm Türkiye’ye gösteren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ve sizler buna en iyi örneksiniz. Özlem Başkanımıza, sizlere ve kentimiz için durmaksızın çalışan Belediye Başkanımız Sayın Ömer Günel’e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“KAPIMIZI VE YÜREĞİMİZİ HERKESE AÇMALIYIZ”

Toplantıda konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, 2023 seçimlerinin bıçak sırtında geçeceğinin altını çizdi. Bu süreçte çok çalışmak gerektiğini vurgulayan Başkan Ömer Günel “Gönlümüzü, kapımızı ve yüreğimizi herkese açmalıyız. 2023 Haziranına kadar ‘ama’ demeden durmaksızın çalışmalı, her daim kol kola, omuz omuza olmalıyız. Kaybedecek bir tek günümüz bile yok. Bütün odağımız çalışmak ve iktidar olmak olmalı. Bu süreçte birlik ve beraberlik içerisinde olmazsak başaramayız. Cumhuriyete sahip çıkmanın başka bir yolu bulunmuyor” dedi.

“ÜRETTİKÇE HALKLA PAYLAŞAN BİR ÜLKE KURACAĞIZ”

CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir ise Aydın İl Kadın Kolları olarak adım adım umudu örgütlediklerini söyledi. Aydın’ın 17 ilçesinde ve 671 mahallesinde örgütlü olduklarını ifade eden Ayşe Özdemir “Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak iktidara yürümek için mücadelemizi sürdürüyoruz ve 2023 seçimlerine kadar da sürdürmeye kararlıyız. Bu gücü ve kararlılığı sizlerden alıyoruz. Girdiğimiz tüm evlerde kız kardeşlerimizin CHP’yi kucakladığını görüyoruz.  Bu da inancımızı pekiştiriyor” dedi. AKP’nin iktidar olduğu 22 yıllık süre boyunca kadınların hak ve özgürlüklerinin her geçen gün elinden alındığını ve yaşam hakkının tehlikeye girmeye başladığını dile getiren Ayşe Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında Aile Destek Sigortası projesini yaşama geçireceğiz. Kadın istihdamını artıracağız. Boşanan kadınlar için ‘yeni başlangıçlar fonu’ oluşturacağız. İstanbul Sözleşmesi’ni yeniden yürürlüğe alacağız. Üreten ve ürettikçe halkla paylaşan bir Türkiye yaratacağız. Hak, hukuk ve adaletin sağlandığı, mutlu insanların yaşadığı bir ülke kuracağız.”

Untitled-1-20