Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, ilçedeki incir üreticileri ile kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi. Gıda fiyatlarının tavan yaptığı dönemde Başkan Özcan'ın "Sadece kuş sütü eksik" dedirten kahvaltısı tartışma yarattı.

İYİ Partili Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, ilçe genelinde üretimlerini sürdüren incir işletmecileri ile kahvaltıda bir araya geldi. Nazilli'de bulunan bir restoranda gerçekleştirilen kahvaltıya Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu ve çok sayıda üretici katıldı.
SADECE KUŞ SÜTÜ EKSİK
Döviz kurundaki yükseliş ve koronavirüs ile birlikte gıda fiyatlarının tavan yaptığı Türkiye'de Başkan Özcan'ın "Sadece kuş sütü eksik" dedirten kahvaltısı tartışma yarattı. Kahvaltı fotoğraflarını kendisine ait sosyal medya hesabından paylaşan Özcan'ın sofrasında 44 adet tabak bulunduğu görüldü. Üreticilerin masasında da kahvaltı çeşitleri nedeniyle boş yer olmaması dikkatlerden kaçmadı. Fotoğrafı gören vatandaşlar, etkinlikte israf yapıldığını söyledi.
AKŞENER'İN SÖZLERİNİ HİÇE SAYDI
Öte yandan; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin meclis toplantısında yaptığı konuşmada İYİ Parti iktidarında israfa geçit verilmeyeceğini belirterek, "AK Parti'nin israf düzeninde çiftçi, esnaf, memur kaybeder. Orta ve dar gelirliler kaybeder. Sanayide üretenler kaybeder. Bizim buna itirazımız var. Bizim bu israf düzenine itirazımız var. İYİ Parti’nin varlık nedeni bu itirazdır. Ayağa kalkışımız bu nedenledir" ifadelerini kullanmıştı. 
Başkan Özcan'ın Akşener'in sözlerini hiçe sayan 'kahvaltı programı' partililerinin de tepkisine oldu.

Gözden kaçırmayın

Aydın'da iş kazası: Parmakları koptu Aydın'da iş kazası: Parmakları koptu