Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin İsabeyli’deki yerleşkesinde eğitim gören bir grup öğrenci, örnek bir davranış sergileyerek kütüphane kurmak için kolları sıvadı.

"Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi kapsamında, Nazilli Atatürk Ortaokulu yetkilileri ile işbirliği içerisinde kütüphane oluşturuldu.

Kütüphaneye, 22 Kasım 2018’de şehit olan Nazillili Teğmen Muhammet Can Sevim’in adı verildi. Oluşturulan kütüphane, AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Şehit Muhammet Can Sevim’in eşi, babası ve aile üyelerinin katıldığı törenle açıldı.

BAŞKAN ÖZCAN ŞEHİDİ GÖRMEZDEN GELDİ

Açılışın ardından Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın yaptığı paylaşım ise adeta ‘şehide sansür’ olarak yorumlandı.

Sosyal medyadan açılışa ilişkin fotoğrafları paylaşan Özcan’ın şehidin adını görmezden gelerek, “Nazilli Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen program kapsamında Nazilli Fen Lisesi ve Nazilli Atatürk Ortaokulu Sıfır Atık Kütüphanelerimizin açılışını yaptık. Hayırlı Olsun” yazdığı görüldü.
 

ŞEHİT AİLESİNDEN BÜYÜK TEPKİ

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in, şehit Teğmen Muhammet Can Sevim’in adını yaşatacağını özellikle belirttiği kütüphaneyle ilgili, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın ‘şehidi görmeyen’ tavrı tepki topladı.

Şehit babası Cahit Sevim, “Atatürk Ortaokulu Şehit Muhammet Can Sevim kütüphanesinin açılışını yaptık. Sıfır Atık ne demek, anlamadım?” sözleriyle oğluna yapılan saygısızlığa tepki gösterdi.

Özcan, tepki ve uyarılar üzerine paylaşımını düzelterek Şehit Muhammet Can Sevim'in ismini paylaşımına eklemek zorunda kaldı.