Seçildiği günden bu yana, ‘seçimi kazanırken birlikte yürüdüğü arkadaşlarını yolda bıraktığı’ eleştirilerinin hedefi olan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, çalışma ekibine hevesle dahil ettiği bir ismi daha odasından etti. Seçim sonrası ‘Demokrat kesimden flaş transfer’ olarak belediye kadrosuna dahil edilen ve daha sonra yetkileri kısıtlanarak Özel Kalem Müdürlüğüne atanan Şahsettin Polat’ın odasından çıkarak daha küçük bir odaya yerleşmesi istendi.

(Naci ERİŞ)

Yerel Seçimin yapıldığı Mart 2019’dan bu yana, ekibindeki ani değişikliklerle gündeme gelen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, yeni bir icraata daha imza attı.

Seçim döneminde aday olduğu İYİ Parti’nin İlçe Başkanlığını yapan Durmuş Kural’la yollarını ayıran, onun yerine gelmesini istediği sonraki İlçe Başkanı Cihat Öztürk’ün görevden alınmasında büyük etkisi olduğu söylenen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu’nun görevden ayrılması için de yoğun çaba sarf etmişti.

Özcan’ın bu kez hedefi ise Özel Kalem Müdürü Şahsettin Polat oldu.

ÖNCE YETKİ VERDİ, SONRA KIZAĞA ÇEKTİ

Demokrat kimliği ile tanınan ve daha önce Demokrat Parti Aydın İl Başkanlığını yapan Engin Polat’ın ağabeyi olan Şahsettin Polat, seçim sonrasında ‘Demokratların Temsilcisi’ olarak belediye kadrosuna dahil edilmişti.

Özcan’ın bu transferi yakın çevresine özellikle servis etmesi, Nazilli’deki Demokratlardan destek beklediğinin göstergesi olarak değerlendirilmişti.

Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen Şahsettin Polat’a verilen yetkilerin kısa süre sonra alınması ise şaşkınlık yaratmıştı.

ODASINI BOŞALTMASINI İSTEDİ

''İYİ Su'' yüzde 100 zamlandı ! ''İYİ Su'' yüzde 100 zamlandı !

Özel Kalem Müdürlüğüne atanmasının ardından çalışmalarına devam eden Şahsettin Polat’a yönelik son hamle ise geçen Perşembe gerçekleştirildiği öğrenildi. Odasını boşaltması istenen Polat’ın, beraberindeki iki personelle birlikte tek odaya yerleşmesi istendiği belirtildi.

Daha önce pek çok çalışma arkadaşı ile yollarını ayıran Başkan Özcan’ın ‘oda’ hamlesi, ‘mobbing mi yapılıyor’ yorumlarına neden oldu.