banner47

Efeler'de tiyatro festivali sona erdi

4 günde 11 bin kişi izledi

Efeler'de tiyatro festivali sona erdi
banner68

Efeler Belediyesi tarafından 'Muzaffer İzgü 1.Ulusal Tiyatro Festivali' düzenlendi. 4 gün süren ve 5 bin çocuk 6 bin yetişkin olmak üzere 11 bin kişinin festivalde çocuk ve yetişkinler yönelik 34 oyun seyirci ile buluştu. 
Sanatın ve sanatçının dostu Efeler Belediyesi Aydın'da bir ilke imza attı. Bugüne kadar düzenlediği kültür sanat etkinlikleri ile sanat camiasında 'sanatçı dostu başkan' olarak adlandırılan Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, ulusal tiyatro festivali ile sanatseverlerin gönlünde taht kurdu. Türk Edebiyatının güçlü isimlerinden Muzaffer İzgü'nün isminin verildiği festivale ünlü isimler de katıldı. 
Festivalin açılış konuşmasını yapan Efeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yusuf Kalın festival hakkında bilgiler verdi. Efeler Belediyesi olarak zoru başardıklarını kaydeden Kalın, "Festivalin hazırlanmasında gecesini gündüzüne katarak çalışan Efeler Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Arkın Selek ve ekibine, personellerimize, yanımızda olarak bizlere güç veren dostlarımız ile tüm sanat dallarında olduğu gibi tiyatroda da ilkleri başarmamızı sağlayan, Efeler'i sanatın yaşandığı şehir haline dönüştüren Efeler'in kurucu başkanı Belediye Başkanımız Mesut Özakcan'a sonsuz teşekkür ediyor, festivalimize isim babalığı yapmış olan Muzaffer İzgü'yi de saygı ve rahmetle anıyorum" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER