Çalışmalar Ekim ayında tamamlanacak ve ilçede doğalgaz arzı sağlanmış olacak. 

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın göreve geldiğinden bugüne kadar büyük bir hizmet atılımının yaşandığı Koçarlı yine önemli bir gün yaşadı. Yerel seçimler öncesi Doğalgazı Koçarlı halkıyla buluşturacaklarına dair söz veren Başkan Kaplan bu sözünü de tuttu ve Koçarlı yolunda çalışmalarına başlanan doğalgaz borularının montajını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Başkan Kaplan, Doğalgaz borularının ilk kaynağını da kendi elleriyle yaptı.

Başkan Kaplan yaptığı açıklamada, Koçarlı’ya değer kazandıracak olan doğalgazı ilçe halkının heyecanla beklediğini ifade ederek, “5 ay gibi kısa bir sürede çalışmaları tamamlayarak gaz arzını ilçemizde sağlamayı hedefliyoruz. Koçarlı ilçe merkezimizde yaşayan vatandaşlarımız Ekim ayı sonrası doğalgazı sıcak su, mutfak ve ısınma amaçlı olarak birlikte ya da ayrı ayrı kullanabilecekler” dedi.

İLK KAYNAĞI KENDİ ELLERİYLE YAPTI

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, İncirliova- Koçarlı yolu üzerinde çalışmalarına başlanan doğalgaz borularının montajı ve yer altına alınma çalışmalarında ilk montaj kaynağını kendi elleriyle yaparak çalışmaları başlattı.

Başkan Kaplan, konuşmasında doğalgazın Koçarlı’ya hayırlı olmasını dileyerek, “Koçarlımıza hayırlı olsun. Bu önemli bir gelişme. Cumhurbaşkanımıza, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımıza, Enerya yetkililerimize, yetkili müteahhitlik firmamıza ve sahada çalışan personellerine teşekkür ederim. Hızlı bir şekilde sahaya girdiler bizim beklentimizden bile önce girildi. Cumhuriyetimizin 100. Yılına kadar ilçemizin bir çok meselesini hallederken, Doğalgazı da ilçemize getirme konusunda bir düşüncemiz vardı. Sağ olsunlar tüm birimler gerekli, gayretli ve özverili çalışmayı gösterdiler. İnşallah Cumhuriyetimizin 100. Yılına girmeden ilçemiz Doğalgaza kavuşmuş olacak. Ben Koçarlı halkı adına emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.  Önemli bir hizmeti bugün başlatmış olmanın gururunu yaşıyoruz. İlçemize hayırlı olsun. En kısa sürede de evlerimizi ve kamu binalarımızı doğalgaz ile buluşturmuş olacağız. Ortalama 5 aylık bir çalışma sonrası konutlarımızda doğalgaz kullanımına başlanacak” şeklinde konuştu.

ENERYA Firma saha sorumlusu Ekrem Acet ise, yaptığı açıklamada, “Koçarlı ilçesine Ekim ayında gazı vermeyi planlıyoruz. Arazimizde 5 kilometrelik bir çalışmamız olacak. 25 güne kadar ilçe içerisine girmiş olacağız. Ekim ayına kadar da istasyonlarımızı kurup gazı vermeyi planlıyoruz” dedi