Aydın’ın temel sorunlarından olan trafik sıkışıklığı, yerleşim planı ile örnek gösterilen  biri olan Mimar Sinan Mahallesi’nde de başladı. Ancak sıkışıklığın nedeni yolların dar olması değil, kreşlerin yoğun olduğu bölgede araçların düzensiz park etmesi. Düzensiz park eden araçlar nedeniyle, halk otobüsleri ve içerisindeki onlarca kişi de dakikalarca beklemek zorunda kalıyor.

Efeler’in merkezi bölgelerinde vatandaşların başlıca sorunlarından biri olan trafik ve park yeri sıkıntısı, yerleşim planı ile örnek gösterilen Mimar Sinan Mahallesi’nde de başladı. Sıkışıklığın nedeni, özellikle kreşlerin yoğun olduğu 2373 Sokak’ta araçların düzensiz park etmesi.

Özellikle sabah saatlerinde çocuklarını kreşlere bırakmak üzere gelen aileler, yolun çift tarafını da park haline getirince, diğer araçlar yollardan geçmekte zorlanmaya başladı.

Hatta otobüsler daralan yoldan hiç geçemedi. Bazen dakikalarca beklemek zorunda kalan otobüslerdeki vatandaşlar, işe geç kaldı.

Vatandaşlar, “Bir süredir bu yolda düzensiz parklanma nedeniyle trafik sıkışıyor. Çocuklarını bırakmaya gelen aileler, araçlarını rast gele park ediyor. Otobüsler ise yoldan geçemiyor. Dakikalarca beklemek zorunda kalıyor” diyerek herkesi daha duyarlı davranmaya çağırdı.

HABER: Naci ERİŞ