Koronavirüs tedbirleri kapsamında 18 günlük tam kapanma süreci devam ediyor. İçişleri Bakanlığı yayınladığı genelge ile 8 Mayıs ve 15 Mayıs tarihlerinde pazarların kurulacağını açıklamıştı. Kararın ardından Aydın’ın Efeler İlçesinde de pazarcı esnafı tezgah açtı. Efeler Kaymakamı Cemal Şahin ve Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, pazar yerlerinde incelemelerde bulundu.

Efeler online satışa başladı Efeler online satışa başladı

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye göre tam kapanma sürecinde semt pazarları bugün açıldı. Vatandaşlar, evlerine en yakın pazara gidebilecek. Pazarlarda sadece yaş sebze-meyve ve fide satışına izin verilecek. Alınan kararlar kapsamında Efeler’de de pazarcı esnafı tezgah açtı. Pazar yerlerinde polis ekipleri ve zabıtalar tarafından denetimler yoğun şekilde devam ediyor. Pazara çıkan vatandaşların ise pandemi kurallarına uyduğu gözlemlendi.

KAYMAKAM ŞAHİN VE BAŞKAN ATAY PAZARLARI DENETLEDİ

Efeler Kaymakamı Cemal Şahin ve Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, kurulan pazarlarda denetlemelerde bulundu. Şahin ve Atay, hem pazarcı esnafı hem de alışveriş yapa vatandaşlarla sohbet etti. Şahin, “Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşların rahatlıkla alışveriş yapabilmeleri ve esnafın mallarının elinde kalmaması açısından pazarların yeniden kurulmasını değerli buluyorum” dedi. Gerekli tüm önlemlerin alındığını ifade eden Şahin, “Tüm yetkililerimiz kurallara uyulması konusunda titizlikle çalışmalarına devam ediyor. Tek amacımız vatandaşlarımızın sağlıklı şekilde alışveriş yapabilmeleri” diye konuştu.