Aydın'ın Koçarlı ilçesinde oğlunu av tüfeğiyle öldüren Orhan Terzi'nin (68) yargılandığı davanın görülmesine başlandı.

Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi Duruşma Salonu'nda görülen davanın duruşmasına, tutuklu sanık Orhan Terzi, avukatı ile sanık ve maktulün yakınları katıldı.

Anne A.T. duruşma salonunda eşi Terzi'yi görünce "katil geldi, benim aslanım, oğlum nereye gitti" diyerek feryat etti. Gözyaşı döken A.T, mahkeme başkanının sorularına yanıt veremeyince duruşma salonundan çıkartıldı, fenalaşan kadın ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Oğlunun kendisini darp ettiğini iddia eden Orhan Terzi ise borcundan dolayı traktör ve minibüsünü satmak istediğini, bundan dolayı olay günü oğluyla tartışmaya başladıklarını söyledi.

Oğlunun kendisini yem karma makinesine atmakla tehdit ettiğini öne süren Terzi, "Beni dövdü. Zor kurtuldum elinden. Eve gidip silahımı aldım. Öldürdüm mü, dövdüm mü bilmiyorum. Öfke sınırını geçtim. Allah var yukarıda. Evlat vurulmaz, oldu bir kere. Ben ne yaptığımı bilmiyorum. Aklım başımdan gitti. Her şeyi Allah'a ve sonra size bırakıyorum." dedi.

Babasından şikayetçi olduğunu söyleyen İ.T. ise olaydan bir süre önce babasının kendisini arayarak "Ben bunu vuracağım. Cezaevinde bana bakar mısın?" dediğini belirterek babasından şikayetçi olduğunu söyledi.

İ.T'nin kardeşi M.T. de herhangi bir şikayeti olmadığını ifade etti.

Terzi'nin kızı G.Ö. ise şikayetçi olduğunu, babasıyla kardeşinin arasında daha önce tartışmalar yaşandığını, kardeşinin, babasını dövdüğüne şahit olmadığını dile getirdi.

Sanık ve tarafların savunmalarını tamamlamasının ardından duruşma ileri bir tarihe erteleyen mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Olay:

Aydın'ın Koçarlı ilçesinde 4 Eylül'de oğluyla tartışan Orhan Terzi, av tüfeğiyle oğlunu öldürmüş, jandarma ekiplerince gözaltına alınan Terzi, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Sanık hakkında hazırlanan iddianamede, "altsoydan akrabayı kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilmişti.