(İsmail ÖRS)

Olay, geçen Mayıs ayında İncirliova'da meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, bir suç nedeniyle cezaevinde bulunan F.B. koronavirüs sürecinde izinli olarak tahliye edildi ve iki kızı ile birlikte yaşamaya başladı.

Bir süre sonra F.B.'nin 14 yaşındaki kızı M.B. okulundaki rehber öğretmenine babasının kendisine yönelik uygunsuz davranışlarda bulunduğunu anlattı.

Durum polis ekiplerine bildirdi.

İddialarına yönelik ifadesine başvurulan M.B., "Babam beni yatağına çağırdı ve beraber uyuduk. Bana sarıldığını ve vücudumun özel bölgelerine dokunduğunu hissettim. Uyuduğumu sandığı için devam etti.  Buna benzer olaylar  5-6 gün boyunca sürdü. Korktuğum için bir şey diyemedim" dedi.

Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında ifadesi alınan  S.B., "Kardeşim bu durumu bana anlattı fakat ben böyle bir şeye şahit olmadım. Babam beni zaman zaman dudağımdan öper ama başka bir davranışı olmadı" dedi.

"AÇIK SAÇIK GİYİNMELERİNE KARIŞTIĞIM İÇİN SUÇLANDIM"

Baba F.B. suçlamalara yönelik yaptığı savunmada, "Kızlarımın annesi ile yaklaşık  12 yıl önce ayrıldım. Çocuklarım annesinin yanına gitmek istediklerinde izin vermedim ve açık saçık giyindikleri için uyardım. Israr ettiler. İkisine de tokat attım. İki kızımla da hiç yan yana yatmadım. Beni bu yüzden suçladılar" dedi.

26 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Öz kızlarının ifadelerinin ardından gözaltına alınan F.B. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında  Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheli hakkında iddianame hazırladı.  F.B.'nin   altsoya karşı yaralama ve sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı' suçları ve cezayı artırıcı nedenlerle birlikte  26 yıla kadar hapsi istendi.

"BABA SEVGİSİNİ YANLIŞ ANLADI"

Aydın 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanması süren F.B. kendisine yönelik suçlamaları reddetti.

S.B. ise kardeşinin baba sevgisini yanlış anladığını söyledi. S.B., "Ben babamdan hiçbir zaman şikayetçi olmadım. Ben ve kardeşim yıllarca baba sevgisini bilmeden yaşadık. Babam cezaevinden yeni çıktı.

 Kardeşim, 'Babamın sarılmasından ve öpmesinden rahatsız oluyorum' dedi. Ben de rahatsız oluyorsan söyle ya da uzak dur dedim. Bunun yanında babasız büyüdüğümüzü ve baba sevgisini bilmediğimizi söyledim. Kardeşim durumu öğretmenine anlatınca benim de mağdur olabileceğimi düşünüp ifademi aldılar. Kardeşimle yurda alındığımız gece de konuştuk. Babamın kendisine yönelik bir cinsel davranışı olmadığını ve olayların hızlı şekilde büyüyerek bu aşamaya geldiğini söyledi. Babam zaman zaman beni dudağımdan öptü ama yanağımdan öpmek isterken benim hareket etmemle oldu. Bana karşı bir eylemi olmadı." diye konuştu.

Mahkeme heyeti, duruşmaya katılmayan M.B.'nin bir sonraki celseye katılmasına ve şüphelinin tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.