İçişleri Bakanlığı'ndan 'çakarlı araç' genelgesi İçişleri Bakanlığı'ndan 'çakarlı araç' genelgesi

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan ve eşi Nazlı Kaplan, yeni yıl dolayısıyla sağlık çalışanlarını ziyaret etti. Kaplan, sağlıkçılara hediye paketi takdim etti.

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan geçen yıl Mart ayından bu yana ülkenin her noktasında koronavirüs ile amansız bir mücadele sergileyen sağlık çalışanlarını ziyaret etti. Ziyarette, Koçarlı Entegre Devlet Hastahanesi Başhekimi Mustafa Şencan Kaplan'a eşlik etti. Kaplan içinde kolonya, kuru incir, kekik yağı ve keçiboynuzu pekmezi gibi doğal ürünlerin yer aldığı paketleri sağlık çalışanlarına hediye ederken yeni yıllarını kutladı. 

Yaklaşık 100 sağlık çalışanının bulunduğu Koçarlı Devlet Hastanesi poliklinik servisinin yanı sıra Acil Servis, 112 ekipleri ve Koçarlı mahallelerinde hizmet veren sağlık çalışanlarını ziyaret eden Kaplan, gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Ziyaret sonrası açıklamada bulunan Başkan Kaplan, şu ifadelere yer verdi:

"Bu illet başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere hepimizi ciddi bir şekilde etkiledi. Kıymetli doktorlarımız, hemşirelerimiz ve sağlık çalışanlarımız hayatlarını kaybetti. Benim gözümde ve milletimizin gözünde eminim ki onlar şehittir. Gecelerini gündüzlerine katarak bizim için çalışıyorlar. Her türlü riski göze alıyorlar. Sağlıklarını, ailelerini, çocuklarını, anne ve babalarını riske atarak çalışıyorlar. Aylarca evine gidemeyen sağlık çalışanlarımız var.

Ülkemizin ve sağlık camiamızın geçtiği zor dönem içerisinde bir nebze olsun onları hatırlamak, yeni yıllarını kutlamak, onlarla beraber olduğumuzu hissettirme, gönlümüzün ve dualarımızın onlar olduğunu söylemek istedik. Bu vesileyle hastanemizi ziyaret ettik. Hastanede çalışan sadece sağlık çalışanları değil, güvenlikçisinden hizmetli kadrosuna bütün birimleri göz ardı etmemeliyiz. Çünkü orada çalışan herkes aynı riski taşıyor. İyi ki varlar. İnşallah milletçe bu illetten kurtuluruz. Rabbim 2021 yılını koronavirüsten arınmış bu illetle mücadelede başarılı olduğumuz bir yıl olmasını nasip etsin. Tüm vatandaşlarımıza daha güzel, huzurlu ve mutlu bir yıl olmasını temenni ederim.”

BASIN MENSUPLARINI UNUTMADI

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, sağlık çalışanlarına gerçekleştirdiği ziyarette kendisini takip eden basın mensuplarını da unutmadı. Gazetecilere de hediye paketlerinden takdim eden Kaplan, "Pandemi ile mücadelede vatandaşlarımızın doğru ve hızlı habere ulaşımında kendinizi ve sağlığınızı tehlikeye atarak görevinizi yerine getiriyorsunuz. Siz kıymetli basın çalışanlarımızın da yeni yıllarını kutluyorum. Objektiflerin arkasındaki gizli kahramanlarımızsınız. Zorlu geçen bu süreçte sizlere şükran ve minnetlerimi sunuyorum. Yeni yılınız kutlu olsun" dedi.