Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. 

ADÜ yemekhane ücretleri artık dijital olarak ödenecek ADÜ yemekhane ücretleri artık dijital olarak ödenecek

Koçarlı’daki Millet Bahçesi’nde düzenlenen kahvaltı programında konuşan Nedim Kaplan, “Biz idareciler millet adına iş yapanlar, yaptıklarını ancak basın marifeti le paylaşabilirler ve halkın tepkisini de ancak basın marifeti ile ölçebilirler. Biz yapmak istediklerimizi basın marifeti ile kamuoyu ile paylaşır olumlu tepki aldıklarımızı icraata dönüştürür, kabul görmez ise fikirlerimizi yeniden değerlendiririz. Bizim fikirlerimizi tek tek milletimize anlatmamız mümkün değil. Sadece ilçemizde yaşayan 25-26 bin kişiye tek tek ulaşmamız mümkün değildir. Kısacası basın bizim gözümüz kulağımız ve halkla iletişim kurmada en önemli aracılarımızdır. Yağmurda, karda, kışta zor şartlarda görev yapan gazeteci arkadaşlarımızı yürekten kutluyorum” dedi.
“KOÇARLI DAHA DA CANLANACAK”
Konuşmasında ilçeye kazandırılan projeler hakkında da bilgi veren Kaplan, 11 bin metrekare alandan oluşan Millet Bahçesi’nin, Aydın adına önemli bir sosyal alan olduğuna vurgu yaptı. Kaplan, “Göreve gelir gelmez burayı hemen faaliyete geçirdik. Millet Bahçesi ile 800 kişiye hizmet verecek düğün salonumuzu da faaliyete geçirdik. Sadece Koçarlı halkına değil, bölge halkına da hizmet vermeye çalışıyoruz. Önümüzdeki haziran, temmuz aylarında Koçarlı-Çine bağlantı yolunun da hizmete açılması ile Koçarlı ilçemiz daha da canlanacaktır. Hafta sonu Cumhurbaşkanımızın açılışını yapacağı Adnan Menderes Müzesi başta olmak üzere Koçarlı’da birçok sosyal alanı faaliyete geçirdik, geçirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.  
“İNSAN ODAKLI ÇALIŞIYORUZ”
Verilen sözlerin yüzde 92’sini yerine getirdiklerini belirten Kaplan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“500 konutluk sosyal konut projesini de faaliyete geçireceğiz. Millete verdiğimiz sözlerin yüzde 92’sini tamamladık. Çok eksiğimiz kalmadığı gibi seçim vaatlerimiz arasında olan projelerin yanında, ilave projeleri de yerine getirdik. Milletimiz ne istiyorsa onu yapıyoruz. Önce insan odaklı çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 
ÇAM FİDANI DAĞITILDI
Programda gazetecilere, orman yangınları nedeniyle zarar gören alanlardaki ağaçlandırma çalışmalarına destek olunması için çam fidanı dağıtıldı. 
Etkinliğe Belediye Başkan Yardımcısı Yasemin Kanat, belediye meclis üyeleri, Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan, Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener ile çok sayıda basın mensubu katıldı.