İYİ Parti Efeler’deki delege seçimlerinde usulsüzlük tespit edildi. Umurlu üyelerinin oy kullandığı 5 No’lu sandıkta bir delege adayının oyu 13 yerine 5 olarak tutanaklara geçti.

Yeniden yapılan sayım sonucunda usulsüzlük tutanak altına alındı. Sandık başındaki mahalle temsilcisinin ihracı gündeme geldi.

(Haber: Naci Eriş)

İYİ Parti Efeler ilçe teşkilatının Pazar günü gerçekleştirdiği delege seçimlerinde, bir sandıkta usulsüzlük tespit edildi.
Umurlu Mahallesindeki üyelerin oy kullandığı 5 No’lu sandıkta, delege adaylarından biri, 13 oy almasına karşın tutanaklara 5 oy almış gibi kaydedildi.
Salı günü yapılan itiraz üzerine 5 No’lu sandıkta bugün yeniden sayım yapıldı. 
Sayım sonucunda delege adayının 5 değil 13 oy aldığı, oyların tutanağa yazımı sırasında usulsüzlük yapıldığı belirlendi. Tespit edilen usulsüzlük tutanak altına alındı.
Bunun üzerine bazı il yöneticilerinin, sandık başında bulunan ve aynı zamanda İYİ Parti Umurlu Mahalle temsilcisi olan Kemalettin Gökçe’yi sorumlu tutarak disipline sevkini gündeme getirdiği öğrenildi.
İYİ Parti tüzüğü, parti evrakları üzerinde sahtecilik yapılması ya da seçimlerde usulsüzlük yapılmasını kesin ihraç nedeni olarak öngörüyor.

Neyi kutluyorsunuz? Yaptığınız ihaneti mi? Neyi kutluyorsunuz? Yaptığınız ihaneti mi?

iyi-2