Eski MHP Nazilli İlçe Başkanı Rafet Şentürk, MHP İl Başkanı Haluk Alıcık’a sert sözlerle yüklendi. “Ben sizin gibi çıkar ve menfaat uğruna yön değiştiren, rüzgâra kapılan biri değilim” ifadelerini kullanan Şentürk, “MHP’yi büyütmek mi İstiyorsunuz? Yoksa tamamen çökertmek mi?” diye sordu.

MHP Genel Merkez talimatıyla ülke genelinde yapılan, “Adım Adım 2023, İl İl Anadolu” programının Aydın’da gerçekleşen toplantısına davet edilmediği gerekçesiyle sitem dolu bir yazı kaleme alan MHP’nin Nazilli’deki önemli isimlerinden Ahmet Kaya’nın ardından, bir tepki de eski MHP Nazilli İlçe Başkanı Rafet Şentürk’ten geldi. Kendisine ait sosyal medya hesabından Alıcık’ı yerden yere vuran Şentürk, MHP’de deprem etkisi yaratan ifadeler kullandı.

ALICIK’A AYRIMCILIK SUÇLAMASI

Denizköy’de taziye evi tamamlanıyor Denizköy’de taziye evi tamamlanıyor

Manşet Aydın Gazetesi’nin haberine göre, yazısında Ülkücü Hareket’e yönelik tanımlamalarda bulunan Şentürk, “Ülkücü Hareket’te, MHP’de hemşericilik olmaz. Ülkücülük olur, Türk milliyetçiliği olur, Türklük Gurur ve Şuuru, İslam Ahlak ve faziletçiliği olur, Böyle hemşericilik diye ayrımcılık olmaz” ifadelerini kullandı. Haluk Alıcık’ın Aydın’da ayrımcılık yaptığını da savunan Şentürk, “Sayın Haluk Alıcık, Aydındaki seçmenin yüzde 60’ının Aydınlı olmadığını bilmiyor musun? Hiç seçmen listelerini incelemedin mi? Böyle bir ayrımcılığı yapamazsın. Bu yaptığın Aydında MHP’yi yüzde 40 oy kaybına uğratır. MHP’yi büyütmek mi İstiyorsunuz? yoksa tamamen çökertmek mi?

“FETÖ’NÜN ELİNİ ÖPEREK İCAZET ALMAM”

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık’ı menfaat uğruna yön değiştirip Pensilvanya’da FETÖ liderinin elini öperek icazet almakla suçlayan Nazilli İlçe eski Başkanı Rafet Şentük, yazısında şu satırlara yer verdi; “Sayın Haluk Alıcık, beni engellemekle bir yere varamazsın. Ben sizin gibi çıkar ve menfaat uğruna yön değiştiren, rüzgâra kapılan biri değilim. Ben ülkü yolunda yürüyen, ülkücü olma mücadelesi veren bir MHP’liyim ve asla bu yoldan sapmam. Lider, teşkilat, doktrin çizgisinden asla ayrılmam ve taviz vermem. Senin gibi Pensilvanya’ya gidip FETÖ’nün elini öperek icazet almam. Lider Devlet Bahçeli’yi devirmek için senin gibi delegelerden imza toplamam. Senin gibi FETÖ’’cü Meral Akşener’den medet umup MHP’yi yıkmak için kongrelere katılıp alkış tutmam. Onun için beni engellemen sana fayda getirmez.”