FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yerel esnaf, yüksek komisyonlarla çalışan ve sektörde tekelleşen dev e ticaret sitelerinden dertli. Birçok esnaf bu soruna çözüm ararken, Aydın’da kurulan 'hadingari.net' yerel esnafın ürünlerini,  düşük komisyon ile tanıtıp satışını gerçekleştiriyor.

'Aydınlı esnaf kazansın, Aydın kazansın' sloganı ile eğitimci ve girişimci Perihan Yıldırım tarafından hayata geçirilen e-ticaret platformu 'hadingari.net', adeta ‘komisyon vurguncusu’ haline gelen dev e ticaret sitelerine karşı, yerel esnafın sorunlarına çözüm olmaya çalışıyor.

Giyimden aksesuara birçok alanda faaliyet gösteren esnafların ürünlerini hem tanıtan hem de geniş pazar imkanı sunan 'hadingari.net', Aydın'ın ilk ve tek sanal pazarı olma özelliğini taşıyor. 

Son dönemde yerel esnaf, sektörde tekelleşen dev e-ticaret sitelerinin aldığı yüzde 35’lere varan komisyonlar nedeniyle iş yapamaz hale geldi.

Girişimci Perihan Yıldırım’ın kurduğu platform’  ‘hadingari.net', komisyon oranını minimize ederek esnafa bir nebze daha katkı sunuyor.

"KADIN ÜRETİCİLERİ DE DESTEKLİYORUZ"

Attığı adımlar ile Aydın'a değer kazandırmayı hedefleyen Perihan Yıldırım, köylerde yaşayan kadın üreticileri de desteklediklerini söyledi. Yıldırım, "Gıda patenti bulunan fakat yeterince tanıtım yapamayan yerli kadın üreticilerimiz var. Onların da ürünlerini geniş kitlelere ulaştırmak ve kazançlarını artırmak istiyoruz. Sanal pazarımız sadece ticari kazancı hedeflemiyor. Aydın'a değer kazandırmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2022-08-04 at 18.12.05 (2)

hadi