Aydın'ın Efeler ilçesindeki mahallenin bir kısmında orta aydınlatma lambaları havanın henüz aydınlanmadığı sabah saatlerinde  yanmıyor. Sokaklarda saatlerce söndürülmeyen ve israfa neden olan ışıklar söz konusuyken karanlıkta yol gitmek zorunda kalan vatandaşlar, acil çözüm istiyor.

Aydın’da ormanlık alanlara girişler yasaklandı Aydın’da ormanlık alanlara girişler yasaklandı

Aydın'ın Efeler ilçesine bağlı Ata Mahallesi'nde Tepecik'teki ışıklardan itibaren belirli bir bölgede bulunan orta aydınlatma direkleri sabah saatlerinde vatandaşları mağdur ediyor.

Bazı sokaklarda saatlerce boşuna yanan ve israfa neden olan sokak lambaları bulunurken, Aydem enerji bu kez de tersi bir durumla gündeme geldi.

Havanın henüz aydınlanmadığı sabah saatlerinde işe giden aileler ve okula giden çocuklar, orta aydınlatma direklerinin yanmaması sebebiyle karanlıkta yol gitmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Durumu defalarca Aydem yetkililerine bildirdiklerini ancak bir kaç gün sonra tekrar aynı sorunun yaşandığını ifade eden vatandaşlar, "Sabah 7.30 gibi Ata Mahallesi Tepecik ışıklardan başlayıp ASTİM'e doğru giden yolda orta aydınlatma ışıkları sönmüş oluyor. Sabah işe gidiyoruz, çocuklarımız okula gidiyor. Sabah trafiğin çok yoğun olduğu bu saatlerde yol karanlıkta kalıyor. Aydem'i defalarca aradık. Ancak bir kaç gün sorun çözülüyor sonra yine ışıklar söndürülüyor. Yetkilerin bu durumu düzeltmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.