banner47

Zeynep Karahan Uslu'dan ADÜ Rektörlüğü açıklaması!

Sosyal medyadan duyurdu

Zeynep Karahan Uslu'dan ADÜ Rektörlüğü açıklaması!
banner68
banner108

7 Haziran 2015 milletvekilliği seçimlerinde  AK Parti Aydın 3. Sıra Milletvekili Adayı olan Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu’nun, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörlüğü’ne atandığı gündeme geldi. 

Prof Dr.Zeynep Karahan Uslu sosyal medya hesabından ADÜ Rektörlük adaylığı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Rektörlük için herhangi bir müracatta bulunmadığını kaydeden Uslu, "ADÜ Rektörlük görevi için adaylık müracaatım yoktur, haberlerdeki duyum yanlıştır, kamuoyuna saygıyla duyrulur" dedi.

Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu kimdir?

11 Temmuz 1969 İstanbul doğumlu olan Uslu, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve aynı üniversitede SBE Tanıtım ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans ve doktorasını tamamladı.

1991-94 yıllarında İ.Ü. İletişim Fakültesi’nde, 1994-2002 yıllarında İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

3 Kasım 2002 seçimlerinde İstanbul 2. bölge milletvekili seçilerek 22. Dönem Parlamentosu’nda “en genç kadın üye” olarak görev yaptı.

Parlamentoda “Avrupa-Akdeniz Parlamenter Asamblesi (AAPA) Türk grubu Başkanlığı”, “Çevre Komisyonu Sözcülüğü”, “Pakistan Dostluk Grubu Başkan Vekilliği”, “Avrupa Parlamentolar Arası Nüfus ve Kalkınma Forumu Üyeliği” ve “Türkiye-İtalya Parlamentolar arası İşbirliği Protokolü Eş Başkanlığı” görevlerini üstlendi.

AK Parti’de Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak siyasi hayatına devam etmekte ve “İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi Başkanı” ve öğretim üyesi olarak görev yaptı.

2003-2006 yılları arasında İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi olarak görev yaptı.

2009 yılında AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi oldu.

Ak Parti Dış İlişkiler Başkanlığı Danışma Kurulu Üyesidir.

Halen TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi GSF Öğretim Üyesidir.

İngilizce bilen, sosyoloji, iletişim, siyasal iletişim ve kadın konularında uzmanlaşan Dr. Uslu’nun Televizyon ve Kadın (2000), İstanbul Rehberi (1996), Kırk Yıllık (1992) isimli kitapları ve çalışma konuları üzerine çeşitli akademik yayın, dergi ve gazetelerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

Ulusal ve uluslararası ölçekte çeşitli ödüller alan Dr. Uslu International Comminication Association (ICA), Standing Committee Euro-Mediterranian Partnership of The Local and Reginol Authoroties(COPPEM) Kadın Hakları Komisyonu Sözcüsü, Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu(TURİNG), The Nonviolent Radical Party, Accademia Italiana Della Cucina gibi çok sayıda sivil toplum kuruluşuna çeşitli kademlerde görev yaparak katkı sağlamaktadır.

Dr. İbrahim Uslu ile evlidir ve bir çocuk annesidir. Hobileri arasında binicilik, yüzme, buz pateni, kayak, okuma, kitap, antika yer almaktadır.

Ödülleri

- İtalya Devlet Nişanı-Ordine della Stella Della Solidarieta ‘İtaliana’Commandatore, 2007

- Dostluk ve Barış Ödülü, “Yılın Milletvekili”, Memur-Der Federasyonu, 2007

- “19 Mayıs Gençlik Ödülü”, Habitat Yerel Gündem 21 Gençlik Derneği, 2004

- “Yılın Milletvekili Ödülü”, Siyaset Dergisi, 2004.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER